Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crusader Kings 3 - council: jak zmienić członków rady

Zmiana osób w radzie, wybór nowych członków rady.

W trakcie rozgrywki w Crusader Kings 3 będą takie momenty, w których konieczna będzie zmiana osób w radzie (Council) bądź mianowanie nowego członka po śmierci poprzedniego. W tym rozdziale przedstawiamy jak wybrać nowych członków rady bądź zmienić istniejących.

W pierwszej kolejności otwórz okno rady. W tym celu kliknij na przycisk Council (1) zlokalizowany przy prawej krawędzi ekranu bądź wciśnij klawisz F4.

W nowym oknie znajdziesz wszystkich członków rady twojego królestwa. Jeśli któreś stanowisko będzie wolne, znajdziesz tam pusty obrys postaci (2). By obsadzić to miejsce, kliknij na ikonkę z dwoma strzałkami (3). Otworzy to kolejne okno z listą osób, które możesz obsadzić na to stanowisko. Będą tu zarówno twoi wasale, jak i goście na dworze.

Wybierając nowego członka rady, zwracaj uwagę na umiejętności - szczególnie tę, która jest wymagana na stanowisko (4). Porównaj ją z umiejętnością kandydata (5) i wybierz osobę o jej najwyższym poziomie. Dzięki temu obsadzisz stanowisko najbardziej kompetentną osobą.

Pamiętaj też, że możesz zmienić członka rady w dowolnym momencie. Dokonasz tego klikając na taką samą ikonkę z dwoma strzałkami przy postaci dowolnego członka rady. Proces wygląda identycznie - otworzy się nowe okno z dostępnymi kandydatami, spośród których musisz wybrać najlepszą opcję.

Miej jednak na uwadze, że wyrzucona ze stanowiska osoba nie będzie z tego faktu zadowolona i twoje relacje z nią spadną - o 20 punktów w przypadku normalnej osoby i o 40 w przypadku potężnego wasala (Powerful Vassal). Czasami warto więc zastanowić się dwa razy, czy lepiej nie wstrzymać się od zmiany osoby na danym stanowisku by nie ryzykować potencjalnego buntu.

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - realm priest: kapłan królestwa

Komentarze