Skip to main content

Core Keeper - zdrowie: jak leczyć postać

Regenerowanie punktów zdrowia postaci.

Jak przystało na grę z elementami roguelike, w Core Keeper bardzo łatwo możesz utracić punkty zdrowia, a śmierć potrafi być bolesna, szczególnie, jeśli nastąpi w nieodpowiednim miejscu. Z tej strony dowiesz się jak regenerować utracone zdrowie postaci, by uniknąć śmierci.

Zdrowie twojej postaci widać cały czas na ekranie - to standardowo czerwony pasek (1) umiejscowiony w lewym górnym rogu ekranu. Każde odniesione przez twoją postać obrażenia będą go uszczuplać - w momencie wyzerowania, postać zostanie zabita i odrodzi się (jeśli nie grasz w trybie hardcore).

Punkty zdrowia nie regenerują się samoczynnie, jednak możesz do tego celu wykorzystać żywność. Od prostych komponentów, jak grzyby (Mushroom) (2), które możesz zebrać podczas eksploracji, jak i za pomocą ugotowanych posiłków (3). By się uleczyć, umieść przedmiot na pasku skrótów, wybierz go i wciśnij prawy przycisk myszy, by go zjeść.

Jeśli chodzi o wartość leczenia, przy przedmiotach leczących znajdziesz stosowną informację, na przykład +2,8 health every sec for 20 sec (4). Oznacza to, że po spożyciu, przedmiot regeneruje 2,8 punktu zdrowia na sekundę, przez 20 sekund (czyli łącznie 56 punktów zdrowia).

W trakcie rozgrywki będziesz tworzył coraz lepsze posiłki, które szybciej zregenerują zdrowie postaci. Co więcej, odblokujesz laboratorium alchemiczne, za sprawą którego stworzysz mikstury lecznicze - przywracają one utracone punkty zdrowia natychmiast.

Następnie: Core Keeper - jedzenie: zaspokajanie głodu

Spis treści: Core Keeper - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także