Skip to main content

Core Keeper - pochodnie, torch: jak tworzyć

Rozświetlanie okolicy za pomocą pochodni.

Świat gry Core Keeper jest nadzwyczaj ciemny - bez dodatkowego źródła światła będziesz widział co najwyżej kilka centymetrów od swojej postaci. Na szczęście możesz temu zaradzić za pomocą pochodni.

Do wytworzenia pochodni potrzebujesz jedynie drewna (Wood). To zdobędziesz z korzeni (1), które napotkasz w tunelach. Możesz rozbić je dowolnym narzędziem bądź gołą ręką - za każdy fragment korzenia otrzymasz jedną sztukę drewna.

Potem otwórz ekwipunek za pomocą klawisza Tab. W zakładce Crafting znajdziesz pochodnię (Torch) (2). Kliknięcie na tę ikonkę lewym przyciskiem sprawi, że ją wytworzysz - a dokładniej trzy sztuki pochodni. Każda kosztować będzie cię jedną sztukę drewna.

By rozświetlić okolicę możesz umieścić pochodnię na pasku skrótów (3), a następnie ją po prostu wybrać. Postać będzie trzymać ją w ręce, dzięki czemu kilka pól dookoła niej będzie dobrze widoczne. Możesz także umieścić ją na ziemi (4), najeżdżając na miejsce kursorem i klikając prawym (z wybraną pochodnią na pasku).

Ta druga opcja jest o tyle wygodniejsza, że zwalnia ręce twojej postaci. Możesz więc umieścić pochodnię w tunelu, który kopiesz, a następnie przełączyć się na kilof i kontynuować prace. Pochodnie przydają się także do rozświetlania własnej bazy - ustawiaj je co kilka pól, by zmaksymalizować ich efekt.

Spis treści: Core Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Core Keeper - umiejętności: rodzaje, rozwój

Zobacz także