Skip to main content

Core Keeper - crafting: tworzenie przedmiotów, workbench

Jak wytwarzać narzędzia, broń i inne potrzebne przedmioty.

Wytwarzanie przedmiotów to jedna z najważniejszych mechanik rozgrywki w Core Keeper. Dzięki niej będziesz w stanie korzystać z coraz to lepszych narzędzi, broni czy pancerzy, a także budować bazę z wytrzymalszych elementów.


Na tej stronie:


Wytwarzanie prostych przedmiotów

By tworzyć najprostsze przedmioty w grze nie potrzebujesz żadnych dodatkowych narzędzi. Musisz po prostu wcisnąć klawisz Tab, dzięki czemu otworzysz ekwipunek. Tutaj, w lewym górnym rogu okna, znajdziesz Crafting (1). Za pomocą tych przycisków możesz stworzyć pochodnię, kilof, łopatę i basic workbench (do którego wrócimy za moment).

Po najechaniu myszką na dany przedmiot, w prawym dolnym rogu ekranu wyświetli się informacja o nim (2). Znajdziesz tam jego zastosowanie, obrażenia (w przypadku broni) czy zapewniane premie (elementy pancerza i biżuteria). U dołu okna jest też lista wymaganych do stworzenia go materiałów (3).

By tworzyć przedmioty po prostu klikaj na interesującą cię ikonkę. Każde kliknięcie wytworzy jedną sztukę przedmiotu. Jeśli stworzysz ich więcej, na ekranie pokaże się ikonka przedmiotu z cyfrą (4). Potem wystarczy już tylko umieścić przedmiot w ekwipunku.


Workbench - wytwarzanie narzędzi i broni

Wspomniany wcześniej basic workbench (5) to po prostu obiekt, za sprawą którego możesz tworzyć lepsze przedmioty. W tym celu stwórz jedną sztukę i umieść w dowolnym miejscu na pasku skrótów (6).

Zamknij ekwipunek, wciśnij cyfrę skrótu, w którym umieściłeś obiekt i ustaw go (7) w wybranym przez siebie miejscu, klikając prawym przyciskiem myszy. Potem po prostu zbliż się do niego i wciśnij klawisz E, by wejść z nim w interakcję.

Otworzysz w ten sposób większe okno crafting. Będziesz tutaj mógł tworzyć dodatkowe narzędzia i broń (8), obiekty do craftingu (9), czyli takie jak workbench, które rozszerzą liczbę przedmiotów możliwych do wytworzenia i przedmioty związane z budową bazy (10).

Zasada tworzenia jest tutaj taka sama. Jeśli masz odpowiednie komponenty, kliknij po prostu na przedmiot, by go stworzyć i umieść w ekwipunku. Wraz z kolejnymi obiektami stawiamy z zakładki Crafting będziesz odblokowywał nowe receptury - narzędzia z miedzi, żelaza i innych minerałów.

Następnie: Core Keeper - metale: ruda, jak przetapiać, furnace

Spis treści: Core Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Core Keeper - jedzenie: zaspokajanie głodu

Zobacz także