Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cień Mordoru był kiedyś... grą o Batmanie. Ujawniono materiały z anulowanego projektu

Prawie jak Arkham.

W sieci pojawiły się materiały z gry o Batmanie, które studio Monolith Productions przekształciło ostatecznie w Śródziemie: Cień Mordoru.

Przypowieść zakłada, że deweloperzy chcieli przygotować projekt w związku z kinową trylogią filmów Christophera Nolana. Z pomysłu ostatecznie się wycofano, rzekomo ze względu na to, że słynny reżyser nigdy nie wyraził zgody na taką adaptację.

Historia nie jest do końca nowa, ponieważ już w 2019 roku opisał ją kanał Did You Know Gaming?. Projekt posiadał rzekomo nazwę kodową Apollo, zakładał elementy skradania i walki w stylu późniejszego cyklu Arkham, a do tego otwarty świat i podstawy technologii, która stała się później słynnym systemem Nemesis w Cieniu Mordoru.

Teraz w sieci pojawiło się jednak graficzne potwierdzenie, że taki tytuł faktycznie powstawał, opublikowane w serwisie X. Jest szereg screenów, a także materiał wideo, w którym Batman szybuje nad miastem właśnie w stylu serii Arkham.

Do tego dziennik zadań do wykonania, gadżety, rozwój umiejętności, punkty doświadczenia i tak dalej. Całość była najwyraźniej na dość zaawansowaną. Jak jednak opisuje osoba ujawniająca treści, Rocksteady Studios pracowało już wtedy nad Arkham, a Warner Bros. nie widziało sensu w dwóch równoległych seriach o Batmanie i stąd właśnie zmiana projektu na Cień Mordoru. Wydaje się, że brzmi sensowniej niż teoria, że za rezygnacją z pomysłu stał Nolan.

Read this next