Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt Red odwołuje obecność na targach PAX - prawdopodobnie z powodu koronawirusa

Podobnie jak kilka innych firm.

Przedstawiciele CD Projekt Red odwołali wizytę w Bostonie, gdzie część zespołu miała pojawić się na targach PAX East, które rozpoczynają się już jutro, 27 lutego.

O decyzji poinformowała na Twitterze jedna z pracowniczek studia, Stephanie Bayer. Zaznaczyła przy okazji, że firma i tak nie planowała pokazów Cyberpunka 2077 - fani spodziewający się tego typu atrakcji nie mają więc czego żałować.

Coraz więcej twórców i wydawców odwołuje swoją obecność na PAX East. Na początku o takiej decyzji poinformowało Sony, które z powodu koronawirusa anulowało publiczny pokaz The Last of Us 2 z opcją zagrania w nowy tytuł Naughty Dog.

Na targach nie pojawi się też zespół twórców Monster Huntera - Capcom anulował spotkanie deweloperów z fanami serii. Podobną decyzję podjęło Square Enix w sprawie panelu dyskusyjnego Final Fantasy 14. Wizytę odwołało również PUBG Corporation.

Różne firmy - jak Electronic Arts, Facebook, Oculus, Sony czy Kojima Productions - wycofują się również z udziału w Game Developers Conference w San Francisco. Uzasadnieniem jest najczęściej chęć zminimalizowania ryzyka zarażeniem koronawirusem. Wzmożone środki ostrożności podejmą też organizatorzy rozpoczynającego się niedługo esportowego wydarzenia Intel Extreme Masters w Katowicach.

Wielu uczestników podróżuje na największe targi z przesiadkami na największych lotniskach, a same wydarzenia tego typu to także miejsce spotkań ludzi z całego świata.

Wirus COVID-19 przedostał się już do Europy - we Włoszech odnotowano około 300 zarażeń. Większość przypadków - niemal 80 tysięcy - to zarażenia w Chinach, gdzie wirus pojawił się po raz pierwszy.

Następnie: Mycie klamek i przycisków oraz pomiar temperatury na IEM w Katowicach - w obawie przed koronawirusem

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły