Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Warzone 2.0 przywraca mechaniki z „jedynki”

Po uwagach graczy.

Call of Duty Warzone 2 wprowadziło wiele istotnych zmian do mechaniki rozgrywki. Nie wszystkie spotkały się z aprobatą graczy i teraz twórcy zmieniają część kluczowych funkcji w taki sposób, by przypominały swoje odpowiedniki z poprzedniej odsłony cyklu.

Jak wynika z informacji zebranych przez serwis PC Gamer, do gry powróciła już możliwość kupowania zestawów wyposażenia w sklepach na mapie gry, natomiast drugi sezon rozgrywek (który rozpocznie się 15 lutego), wprowadzi kolejne zmiany. Przede wszystkim twórcy rezygnują ze zbierania łupów poprzez ekran ekwipunku. Zamiast tego, ten będzie pojawiał się obok ciała zabitego gracza lub postaci.

Gracze znajdą na mapach więcej pieniędzy, a ceny przedmiotów użytkowych w sklepie gry spadną. W końcu przebudowany zostanie tryb gułagu, gdzie ponownie zaczną obowiązywać pojedynki, zamiast obecnych starć w parach. Być może zachęci to weteranów poprzedniej odsłony, aby przesiąść się na nowszy tytuł.

Przypomnijmy, że Call of Duty Warzone 2.0 zadebiutowało 16 listopada 2022 roku i pod względem mechanik rozgrywki opiera się na Call of Duty Modern Warfare 2, które trafiło do sprzedaży niecały miesiąc wcześniej. W sequelu do gry wprowadzono całkowicie nową mapę, powrócono do klimatu współczesnej wojny i dodano szereg zmian i usprawnień w mechanikach rozgrywki.

Chociaż początkowo gra cieszyła się dużym zainteresowaniem - Activision pochwaliło się liczbą 25 milionów unikalnych użytkowników - to z czasem społeczność graczy wyraźnie zmalała. Według danych serwisu Steamcharts tytuł wciąż przyciąga średnio ponad 100 tys. graczy miesięcznie, jednak w okolicach premiery było to niemal pół miliona.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze