Skip to main content

Call of Duty w PS Plus to propozycja Microsoftu. Sony podobno nie przyjęło oferty

Przynajmniej na razie.

Microsoft zaoferował podobno Sony prawo do włączenia Call of Duty do abonamentu PS Plus, jednak „niebiescy” nie przyjęli propozycji - przynajmniej na razie.

Tak twierdzi Bloomberg, na którego powołuje się VGC. Oferując serię strzelanek w PS Plus, Microsoft chce udobruchać urzędników z Amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu, którzy w ubiegłym tygodniu zdecydowali się pozwać koncern z Redmond, by zablokować przejęcie Activion Blizzard. W wielkim sporze między Sony a Microsoftem, Call of Duty jest właśnie główną kością niezgody.

To kontynuacja ustępstw, na które jest gotowy pójść Microsoft, by tylko doszło do finalizacji transakcji. Wcześniej firma zapewniała już o 10-letniej umowie na wydawanie Call of Duty na PlayStation, co nie powstrzymało wspomnianej komisji przed próbą udaremnienia przejęcia. Czy nowa oferta jest wystarczająco silna?

Propozycja umieszczenia Call of Duty w PS Plus pomogłaby Microsoftowi umniejszyć argument, że ewentualne zaoferowanie tak potężnej marki strzelanek w Xbox Game Pass byłoby nieuczciwą przewagą nad Sony. Obie strony sporu miałyby bowiem CoD-a w swoim własnym abonamencie.

Być może Sony po prostu rozważa jeszcze prpozycję, ale bardziej prawdopodobne jest, że zwyczajnie nie przystanie na warunki Microsoftu. Nawet jeśli Microsoftowi nie uda się przejednać Federalnej Komisji Handlu, nie oznacza to jeszcze definitywnego anulowania przejęcia. Sprawa poważnie się jednak skomplikuje.

Zobacz także