Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Vanguard - multiplayer: nagrody za serie zabójstw

Wyjaśniamy, jak działają nagrody za serię zabójstw (killstreaki) i doradzamy wybrać te najlepsze.

Poniżej zamieściliśmy podstawowe informacje o tzw. killstrakach, czyli nagrodach za serię zabójstw, a także pomagamy wybrać najlepszy zestaw nagród.


Na tej stronie:


Nagrody za serie zabójstw - podstawowe informacje

Nagrody za serię zabójstw to specjalna premia, na którą sobie zapracowaliśmy, a dzięki której możemy znacznie podbić nasz wynik i zwiększyć liczbę zabójstw. W nagrodę za nasz trud, możemy skorzystać z trzech, wcześniej wybranych, bonusów.

Aby otrzymać nagrodę, należy wykonać nieprzerwaną serię kilku zabójstw (minimum 3, aby zdobyć nagrodę najniższego poziomu). Nieprzerwaną, czyli taką, podczas której nie zginiesz. Jeśli postać umrze na polu walki, wówczas licznik serii wyzeruje się.

Licznik serii (1) widoczny jest po prawej stronie ekranu gry. Poszczególne kreski symbolizują liczbę zabójstw w serii.

Obok kresek znajdują się symbole nagród (2), które wcześniej wybraliśmy z puli dostępnych.

Jeśli wykonaliśmy serię zabójstw, która pozwala skorzystać z nagrody, wtedy szara ikona zmieni się na białą ikonę (3) - wówczas, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku (prawa strzałka na konsolach / 3, 4, 5, 6 na PC), uruchomimy specjalną premię.

Jeśli zdobyliśmy nagrodę, ale jej nie wykorzystaliśmy i zginęliśmy, możemy z niej skorzystać po odrodzeniu. Wówczas oczywiście seria zostanie przerwana, ale nagrodę będzie można uruchomić.

Wykorzystując ulepszenie polowe o nazwie Tajna skrytka, możemy zapisać serię zabójstw. Wówczas po śmierci zaczynamy z taką liczbą zabójstw, jaką zdobyliśmy do chwili śmierci.

Nagrodę za serię (4) wybieramy w menu głównym, w zakładce Uzbrojenie (5). Premie za serie zabójstw wybieramy niezależnie od zestawów uzbrojenia. Można zdecydować się na maksymalnie trzy nagrody.

Nowe nagrody za serie otrzymujemy, awansując na kolejne poziomy doświadczenia postaci.


Najlepsze nagrody za serię zabójstw

Poniżej przedstawiamy najlepsze nagrody za serie zabójstw:

  • Wywiad (min. 3 zabójstwa w serii) - przez pewien ujawnione są pozycje przeciwników na minimapie, którzy znajdują się blisko naszej postaci; bardzo przydatna umiejętność, gdyż widzimy zbliżających się wrogów; aby użyć tej zdolności, należy wykonać serię tylko trzech zabójstw, co jest jej dużym plusem
  • Bomba szybująca (min. 5 zabójstw w serii) - sterujemy bombą, która, po trafieniu w ziemię, eksploduje z dużą siłą, zabijając przeciwników znajdujących się pobliżu; podczas naprowadzania bomby widzimy ikony wrogów, a naszym zadaniem jest trafić w punkt, gdzie przebywa w danej chwili najwięcej rywali, by zabić jak największą grupę
  • Maszyna wojenna (min. 5 zabójstw w serii) - otrzymujemy granatnik, który strzela wybuchowymi pociskami; jeśli trafimy w cel, przeciwnik zginie od razu; co więcej, ta broń ma na tyle dużą siłę rażenia, że możemy zabić kilku wrogów jednocześnie, jeśli stoją blisko
  • Pies obronny (min. 6 zabójstw w serii) - przywołuje psa, który stoi przy nas i atakuje wrogów znajdujących się w pobliżu; można też nakazać mu, żeby pilnował wskazanej pozycji
  • Nalot bombowy (min. 7 zabójstw w serii) - wzywamy samoloty bombardujące miejsca, w których znajdują się wrogowie (szczególnie przydatne, jeśli rywale przebywają na zewnątrz)
  • Pironauta (min. 9 zabójstw w serii) - zostajemy uzbrojeni w miotacz ognia, którym palimy wrogów znajdujących blisko nas; ta broń ma duży zasięg rażenia; co najważniejsze, zamieniając się w pironautę, zyskujemy dodatkowy pancerz i o wiele trudniej nas zabić
  • Psy bojowe (min. 10 zabójstw w serii) - zamiast jednego psa, otrzymuje trzy agresywne dobermany, które są o wiele groźniejsze od psa obronnego

Spis treści: Call of Duty Vanguard - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Call of Duty Vanguard - multiplayer: ofensywne i taktyczne

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze