Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blackguards 2 - premiera 20 stycznia

Połączenie strategii i RPG na PC.

Studio Daedalic Entertainment ogłosiło, że turowe połączenie strategii i gry RPG - Blackguards 2 - ukaże się na Steamie już 20 stycznia, w wersji PC i Mac.

Cenę ustalono na 30 euro (ok. 125 zł). Twórcy przygotowują też polską lokalizację w formie napisów.

Fabułę umieszczono w trzy lata po wydarzeniach z pierwszej części, wydanej na początku tego roku. Tym razem otrzymamy bardziej otwartą strukturę rozgrywki, biorąc udział w konflikcie kilku frakcji, walczących o wpływy na mapie świata.

Jedną z grup wspiera Cassia, główna bohaterka gry. Aby przejąć władzę, musimy poprosić o pomoc śmiałków z Blackguards 1. Najpierw trzeba ich znaleźć i skłonić do współpracy.

Gracze sami wybiorą, które miasta w pierwszej kolejności odbiją z rąk łowców niewolników, co ma zagwarantować mniej liniową rozgrywkę. Podczas walki w trybie turowym dołączy do nas nawet dziesięciu najemników.

Potyczki ponownie rozegrają się na mapach podzielonych na heksagonalne pola. Nowością będzie za to konieczność obrony przejętych lokacji podczas kontrataków przeciwnika.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze