Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blackguards 2 - premiera 20 stycznia

Połączenie strategii i RPG na PC.

Studio Daedalic Entertainment ogłosiło, że turowe połączenie strategii i gry RPG - Blackguards 2 - ukaże się na Steamie już 20 stycznia, w wersji PC i Mac.

Cenę ustalono na 30 euro (ok. 125 zł). Twórcy przygotowują też polską lokalizację w formie napisów.

Fabułę umieszczono w trzy lata po wydarzeniach z pierwszej części, wydanej na początku tego roku. Tym razem otrzymamy bardziej otwartą strukturę rozgrywki, biorąc udział w konflikcie kilku frakcji, walczących o wpływy na mapie świata.

Jedną z grup wspiera Cassia, główna bohaterka gry. Aby przejąć władzę, musimy poprosić o pomoc śmiałków z Blackguards 1. Najpierw trzeba ich znaleźć i skłonić do współpracy.

Gracze sami wybiorą, które miasta w pierwszej kolejności odbiją z rąk łowców niewolników, co ma zagwarantować mniej liniową rozgrywkę. Podczas walki w trybie turowym dołączy do nas nawet dziesięciu najemników.

Potyczki ponownie rozegrają się na mapach podzielonych na heksagonalne pola. Nowością będzie za to konieczność obrony przejętych lokacji podczas kontrataków przeciwnika.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Blackguards 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze