Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezentacja turowej strategii Blackguards 2 w pierwszym materiale wideo

Nowe postacie i zmiany.

Niemieckie studio Daedalic Entertainment opublikowało pierwszy materiał wideo, prezentujący nowości i zmiany w turowej strategii Blackguards 2 - kontynuacji produkcji ze stycznia ubiegłego roku.

Zwiastun rozpoczyna się od prezentacji fabuły, umieszczonej w trzy lata po wydarzeniach z pierwszej cześci. Twórcy obiecują dużo bardziej otwartą strukturę rozgrywki, a gracze wezmą udział w konflikcie kilku frakcji, walczących o wpływy na mapie świata.

Jedną z grup wspiera Cassia, główna bohaterka gry. Aby przejąć władzę, będziemy musieli poprosić o pomoc śmiałków z Blackguards 1. Najpierw trzeba ich będzie znaleźć i skłonić do współpracy.

Gracze sami wybiorą, które miasta w pierwszej kolejności odbić z rąk łowców niewolników, co ma zagwarantować mniej liniową rozgrywkę. Podczas walki w trybie turowym dołączy do nas nawet dziesięciu najemników.

Potyczki ponownie rozegrają się na mapach podzielonych na heksagonalne pola. Nowością będzie za to konieczność obrony przejętych lokacji podczas kontrataków przeciwnika.

Blackguards 2 ukaże się w I kwartale przyszłego roku, tylko na PC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze