Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bijatyka Dragon Ball FighterZ - premiera 26 stycznia

Trzy ścieżki fabuły.

Bandai Namco ogłosiło, że obiecująca bijatyka Dragon Ball FighterZ zadebiutuje 26 stycznia przyszłego roku. Platformy docelowe to PC, PS4 i Xbox One.

Dotychczas informowano o premierze w lutym, ale - jak się wydaje - dłużej poczekają tylko gracze z Japonii. Za prace odpowiada studio Arc System Works, twórcy Guilty Gear i BlazBlue.

Ze zgagą nie ma żartów

Dragon Ball FighterZ wraca do korzeni, ponieważ po kilku grach akcji postawiono na bijatykę zrealizowaną w formule 2.5D. Tytuł zaoferuje więc widok z kamery umieszczonej z boku ekranu oraz trójwymiarowe modele postaci.

Do tego dynamicznie zmieniające się podczas walki ujęcia. Twórcy tłumaczą, że manipulowanie ustawieniami obrazu podkreśli intensywność pojedynków i nawiąże do popularnego anime.

Przed rozpoczęciem pojedynku gracz wybiera trójkę postaci, pomiędzy którymi może swobodnie się przełączać, nieco w stylu serii Marvel vs. Capcom. Wraz z datą premiery ujawniono dziś kolejne postacie: to Nappa oraz Captain Ginyu, dwóch kolegów Vegety.

Ujawniono także szczegóły na temat trybu fabularnego, na który złożą się trzy ścieżki, pozwalające przyjrzeć się opowieści z różnych perspektyw: sayian, złoczyńców oraz androidów.

„Po wskrzeszeniu Androida 16 i inwazji wojsk tajemniczej armii, super-wojownicy zaczynają upadać. Co się dzieje?" - czytamy w opisie opowieści.

Twórcy zapowiedzieli jednocześnie, że po premierze bijatyka doczeka się aż ośmiu dodatkowych postaci w DLC. Nie podano szczegółów na ich temat. Do tej pory ujawniono w sumie osiemnastu bohaterów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze