Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Bielmo” królem tygodnia Netflixa. Na topliście jest też polski film

Christian Bale przyciągnął widzów.

Netflix opublikował listę najchętniej oglądanych produkcji na platformie w minionym tygodniu. Wśród anglojęzycznych tytułów na pierwszym miejscu znalazł się klimatyczny kryminał „Bielmo” (ang. „The Pale Blue Eye”), a tuż za nim dokument „Autostopowicz z siekierą”. W zestawieniach znalazło się też polskie widowisko.

Dane uwzględniają okres od 9 do 15 stycznia. Wynika z nich, że „Bielmo”, w którym główną rolę gra Christian Bale, oglądano przez 39,89 mln godzin. Natomiast na seans produkcji „Autostopowicz z siekierą” widzowie poświęcili 21,27 mln godzin.

Co ciekawe, na podium znalazło się także „Glass Onion: Film z serii »Na noże«”, nad którym fani spędzili 19,48 mln godzin. Zauważmy, że produkcja od czterech tygodni znajduje się w ścisłej czołówce najczęściej oglądanych widowisk w serwisie Netflix.

Jeśli chodzi o tytuły nieanglojęzyczne, to aktualnie największą furorę robi meksykański dramat społeczny „Wołanie o prawdę”, którego oglądano przez 7,18 mln godzin. Zwróćmy jednak uwagę, że na drugim miejscu jest polska produkcja „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” z 2020 roku w reżyserii Macieja Kawulskiego.

Filmowiec ma na koncie również takie filmy jak „Underdog” i „Jak pokochałam gangstera”, a obecnie pracuje nad pierwszą częścią nowej „Akademii Pana Kleksa”. Tytuł na ekrany kin trafi w przyszłym roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze