Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy zwiastun „Akademii Pana Kleksa” pokazuje Adę Niezgódkę w baśniowych klimatach

Obraz zaskakuje jakością scenografii i efektów specjalnych.

Źródło zdjęcia: Źródło: Onet.pl

W sieci pojawił się zwiastun nowej ekranizacji klasycznej książki dla dzieci „Akademia Pana Kleksa”. Jak możemy się przekonać, producenci obrazu postanowili wprowadzić kilka zmian do znanej historii. Między innymi zamiast Adasia Niezgódki zobaczymy Adę Niezgódkę.

W rolę Ambrożego Kleksa wcieli się Tomasz Kot („Bogowie”, „Niania”), natomiast rolę młodej bohaterki odegra Antonina Litwiniak („W głębi lasu”, „Planeta Singli 2”). Zwiastun pokazuje, że w filmie pojawi się także Piotr Fronczewski, czyli odtwórca roli ekscentrycznego nauczyciela w pierwotnej ekranizacji z 1984 roku.

Na trailerze widzimy między innymi Pana Kleksa śpiewającego piosenkę, Adę trafiającą ze współczesnego miasta do baśniowego świata Akademii oraz szereg innych postaci, w tym szkolnych nauczycieli, równie niecodziennych co tytułowa postać.

Fenomen Kleksa polegał na tym, że między wszystkimi smutnymi lekturami o chłopcu, którego wsadzili do pieca, by go leczyć, o koniu, który oślepł w kopalni, czy Jańciu Wodniku, pojawił się nagle kolorowy chłop z wąsem, co lata w kosmos, ma pompkę do powiększania, umie latać i widzieć sny” - mówił w zeszłym roku reżyser i producent filmu Maciej Kawulski.

Tworzeniem obrazu zajmuje się wytwórnia Open Mind, natomiast funkcję dystrybutora przyjęła firma Next Film. Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zdjęcia do filmu zakończono 22 listopada i obecnie znajduje się w etapie postprodukcji. Na ekrany kin tytuł trafi w przyszłym roku, chociaż nie podano na ten moment konkretnej daty premiery.

Read this next