Skip to main content

Baldur's Gate 3 - zagadka w Nekrotycznym Laboratorium

Połącz umysł łupieżcy w Nekrotycznym Laboratorium, by otrzymać nagrodę.

Podczas realizacji końcowych etapów zadania Pokonaj Ketherika Thorma w BG3, możesz natrafić w na zagadkę z umysłem łupieżcy. Podpowiadamy, jak ją wykonać i jaką nagrodę otrzymasz w zamian.

Na zagadkę natkniesz się w podziemiach Wież Wschodzącego Księżyca, w Nekrotycznym Laboratorium. Wejdź w interakcję z konsolą, którą tam znajdziesz.

Twoim celem jest poprowadzenie czterech kolorowych linii wybierając kolejne punkty na przestrzennej siatce, by doprowadzić sygnał do odbiornika o takiej samej nazwie jak początkowy, po przeciwnej stronie. Żadna z linii nie może korzystać z tego samego węzła. Rozwiązana zagadka prezentuje się w sposób następujący:

Możesz podejmować dowolną ilość prób. Nie będziesz jednak w stanie powrócić do Nekrotycznego Laboratorium, gdy już uporasz się z Ketherikiem Thormem w ramach głównego zadania.

W nagrodę za rozwiązanie zagadki otrzymasz trochę doświadczenia oraz Inspirację Gale'a. Ponadto otwarte zostaną wrota na wprost terminala. Tam znajdziesz Ostrze ciemiężonych dusz: półtoraręczny miecz, pozwala przy ataku nałożyć na wroga urok Korona Obłędu. Przy szkielecie znajdują się również: Diadem Mentalnej Udręki oraz Rękawice drenażu mózgu.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Astralna kijanka, Cesarz: czy zgadzać się na przemianę

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Pokonaj Ketherika Thorma

Zobacz także