Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Astralna kijanka, Cesarz: czy zgadzać się na przemianę

Zamiana w częściowego Illithida i dostęp do wszystkich umiejętności kijanek.

W tym miejscu odpowiemy na trudne pytanie: czy zgadzać się na przemianę w częściowego illithida w BG3. Dowiesz się, kiedy to nastąpi oraz jakie niesie ze sobą konsekwencje.

Decyzja o przemianie następuje zaraz po tym jak udasz się w stronę Wrót Baldura opuszczając Krainę przeklętą przez cień, po eliminacji Ketherika Thorma. Po odpoczęciu w obozowisku trafisz do wnętrza pryzmatu, gdzie spotkasz się z Łupieżcą umysłu - Cesarzem. Po eliminacji githyanki otrzymasz od niego propozycję…

Możesz zgodzić się na przemianę w pół-illithida, co doprowadzi do wzmocnienia twojej postaci - odblokujesz nowe, dotychczas zablokowane zdolności kijanki. Konsekwencją tego czynu będzie częściowa zmiana wyglądu oraz dezaprobata towarzyszy. Automatycznie odblokowane zostaną także wszystkie zdolności z pierwszego poziomu bez konieczności konsumpcji kijanek (oraz umiejętność Lot). .

UWAGA: zgadzając się na ewolucję nie zjadaj przypadkiem kijanki, a porozumiej się z nią, tak jak mówi Cesarz. W przeciwnym razie zablokujesz możliwość rozwoju swoim sojusznikom - chyba że nie korzystasz z tej opcji.

Jeśli nie prowadzisz rozgrywki jako w pełni dobry bohater ani nie przeszkadza ci modyfikacja wyglądu, możesz skorzystać z tej opcji. Pamiętaj jednak, że wpłynie to na zakończenie gry a także może utrudnić rozmowy z niektórymi NPC. Gdy się nie zgodzisz na przemianę i tak otrzymasz kijankę - sam zadecydujesz później, czy chcesz z niej skorzystać, a może przekazać kompanowi. Zdobywając kijankę otrzymasz także kolejny benefit: w przyszłości będziesz mógł przemienić się w pełnego Illithida, by otrzymać jeszcze większą moc i odblokować zupełnie inne zakończenie.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Rozwiąż sprawę morderstw w Świątyni Otwartej Dłoni

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Znajdź Zevlora

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze