Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - zagadka: jak uruchomić windę w wieży w Podmroku

Aktywacja Magicznej wieży w Podmroku.

Podczas przemierzania lokacji Podmrok w BG3 natrafisz na tajemnicze ruiny Magicznej wieży. Po wejściu do środka okaże się jednak, że większość poziomów wieży jest nieosiągalna z uwagi na awarię windy. W tym rozdziale wyjaśniamy jak aktywować windę w wieży w Podmroku by dostać się na niższe i wyższe poziomy.


Na tej stronie:


Gdzie znaleźć windę i Magiczną Wieżę w Podmroku

W pierwszej kolejności udaj się do wspomnianej windy. Zlokalizowana jest w południozo-zachodniej części Podmroku.

Wewnątrz niej znajdziesz przyciski (1). Aktywowanie ich pozwoli ci wjechać na górę bądź dół, co jest konieczne, by ukończyć zadanie Towarzystwo znakomitości. Na ten moment jednak te przyciski są nieaktywne, gdyż w windzie brakuje zasilania.


Droga na parter wieży

Wybierz postać, która posiada wysoki współczynnik siły - jeśli samemu nie grasz wojownikiem, doskonale spisze się tutaj Lae'zel. Chodzi o to, by postać miała możliwość wykonywania skoków na duże odległości. Jeśli posiadasz zaklęcie bądź zwój Piórkospadania (2) warto go teraz wykorzystać - w przeciwnym wypadku konieczne będzie wypicie kilku mikstur leczniczych.

Wyjdź z wieży przez południowe drzwi (3) i stań na krawędzi (4). Musisz teraz wykonać kilka skoków na dół - wpierw na niebieską półkę skalną (5), a potem na niższy poziom wieży (6). Jeśli nie skorzystałeś z zaklęcia Piórkospadania, wypij miksturę, by zregenerować utracone punkty zdrowia postaci.

Z niższego poziomu wieży wykonaj skok na kolejną półkę skalną (7). Po wszystkim skieruj się na południe (8), by całkowicie zejść z wieży.


Aktywacja windy kwiatem sussurowym

Na południe od wieży znajdziesz kwiat sussurowy (9), który musisz zebrać. Teraz zbliż się do zdobionych drzwi (10) prowadzących do wieży - rozwal je i wejdź do środka.

Wewnątrz znajdziesz generator (11). Kliknij na niego i umieść w nowym oknie kwiat sussurowy, który przed momentem zebrałeś. Na koniec kliknij przycisk połącz, by aktywować scenkę przerywnikową.

W jej trakcie wieża zostanie ponownie aktywowana. Teraz możesz korzystać już ze wspomnianej we wstępie windy bez ograniczeń, by poruszać się pomiędzy poziomami Magicznej wieży.

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - otumaniona żaba: co z nią zrobić

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze