Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Uwięziona goblinka

Zadanie poboczne pierwszego rozdziału, uratowanie goblinki z więzienia w Gaju.

Uwięziona goblinka to dość krótkie, poboczne zadanie dostępne w pierwszym rozdziale Baldur's Gate 3. W trakcie tej misji uratujesz goblinkę Sazzę i wyprowadzisz ją bezpiecznie z Gaju druidów.

Na goblinkę Sazzę trafisz w Gaju druidów (1), a dokładnie w północnej części, wewnątrz Prowizorycznego więzienia. Sazza (2) siedzieć będzie w klatce, a gdy pierwszy raz się tam zbliżysz uruchomi się krótka rozmowa z parą diabelstwa. Musisz wykonać test na [Zastraszenie] bądź [Perswazję], by pozbyć się ich w pokojowy sposób.

W trakcie rozmowy z goblinką odblokujesz zadanie Goblinia kapłanka, a jeśli wyrazisz zgodę na jej uratowanie także tytułową misję, Uwięziona goblinka. Zakończ rozmowę, kliknij prawym przyciskiem myszy na wejście do klatki i wybierz opcję Otwórz wytrychem (3), by otworzyć zamek.

Automatycznie rozpocznie się kolejna rozmowa z Sazzą. Powiedz jej, by za tobą podążała, co jednak zaowocuje pogorszeniem relacji z drużyną. Musisz teraz wyprowadzić ją z Gaju druidów. Przeprawa przez główne wejście nie wchodzi w grę - jeśli ktokolwiek cię zauważy, rozpocznie się walka z druidami i diabelstwami.

Zamiast tego, stojąc przy klatce, obróć kamerę tak, by północ była na dole ekranu. Z tej perspektywy zobaczysz Kamienne drzwi (4). Dostań się do nich, zeskakując na dół (5). Gdy przez nie przejdziesz, cała drużyna trafi do ukrytego przejścia.

Przedostanie się na drugi koniec pozwoli ci bezpiecznie opuścić Gaj druidów. Uważaj jednak podczas marszu, gdyż po prawej stronie znajduje się Posąg strażnika (6). Zacznie on strzelać kulami ognia, gdy tylko się tam zbliżysz. Możesz przekraść się obok niego za pomocą Skradania się (7), możesz też po prostu zniszczyć go atakami dystansowymi i/lub zaklęciami.

Gdy wyjdziecie z podziemnego przejścia, rozpocznie się kolejna rozmowa z Sazzą. Dopytaj ją o waszą umowę, po czym goblinka zobowiąże się pomóc, odłączając się jednocześnie od drużyny. Spotkasz ją ponownie wewnątrz obozu goblinów, który odwiedzisz w trakcie zadań Poszukiwania druida i Goblinia kapłanka. Zadanie to w tym momencie zostanie zakończone.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Krąg mykonidów

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Zaginione buty

Komentarze