Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Pokonaj duergarskich intruzów

Poboczne zadanie pierwszego rozdziału, walka z duergarami.

Pokonaj duergarskich intruzów to jedno z zadań, które czeka na ciebie podczas pierwszego rozdziału w BG3. W trakcie tej misji musisz rozprawić się z grupą duergarów, która zagraża kolonii mykonidów, co finalnie będzie miało wpływ na dalszy przebieg rozgrywki.Jak rozpocząć zadanie

Zadanie to otrzymasz od mykonida o imieniu Władca Ikr (1), którego znajdziesz w Kolonii mykonidów (2).

Przebywa on na sporym, czerwonym grzybie w centrum wioski, w pobliżu leżącej gnomki Thullei. W trakcie krótkiej rozmowy poprosi cię, byś wyeliminował grupę duergarów, która uprzykrza życie mykonidom.


Jak pokonać duergarów

Wspomnianych duergarów znajdziesz w południowej części mapy (3), w okolicy punktu orientacyjnego Podmrok - plaża. Z tymi samymi postaciami rozmawiasz w trakcie zadania Zaginione buty - warto więc się nim zająć póki jeszcze duergarowie żyją.

Udaj się na miejsce i rozpocznij walkę z którymkolwiek duergarem, przytrzymując klawisz Ctrl i klikając na postaci. Główny przeciwnik Gekh Karbon (4) wskrzesi sporą grupę poległych duergarów, która zasili szeregi wroga. W rzeczywistości elieminacja właśnie jego jest kluczowa dla ukończenia zadania.

Rozpraw się w pierwszej chwili z Gekh Karbonem oraz jego dwójką pomocników na tym poziomie, a następnie załatw pozostałych przeciwników na dole. Zbierz łupy z ciał poległych wrogów i wróć do Władcy Ikr w Kolonii mykonidów.

Po krótkiej rozmowie Władca poinformuje cię, że inna roślina z miasta, Wywar (5), doprowadzi cię do nagrody. Podążaj za nim do niewielkiej groty, gdzie znajdziesz sporo cennych przedmiotów.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim hełm Cień Menzoberranzanu, który pozwala noszącemu raz dziennie rzucić zaklęcie niewidzialności. W tym momencie zadanie to zostanie zakończone. Możesz kontynuować pomoc mykonidom, w kolejnym zadaniu Dostarcz głowę Nerego.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Znajdź grzybiarza

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Uratuj goblinkę Sazzę

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze