Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Dostarcz głowę Nerego

Pokonaj Nerego i dostarcz jego głowę Władcy Ikr.

Dostarcz głowę Nerego to zadanie poboczne w BG3. Odblokowywane jest po ukończeniu misji Pokonaj duergarskich strażników w Wiosce mykonidów w Podmroku. O ile zgodzisz się na jego realizację.

Po pozbyciu się duergarów z plaży w Podmroku, Władca Ikr w Koloni Mykonidów ma dla ciebie kolejne zlecenie. Chce, byś przyniósł mu głowę Nerego. To, jak poradzić sobie z nim przeczytasz w opisie zadania Uwolnij Najwierniejszego Nerego. Jedyne o czym musisz pamiętać, to by nie wrzucić go w trakcie walk do lawy - musisz bowiem fizycznie pozyskać jego głowę.

UWAGA: jeśli zabiłeś Nerego wcześniej, a jego ciało nie umożliwia odrąbania głowy, zniknęło lub wpadło do lawy, możesz zgłosić ten fakt Ikrowi. Zadanie to jednak wtedy nie rozpocznie się i nie otrzymasz nagrody z nim związanej.

Jeśli pozwolisz Neremu żyć, niedługo później zniknie z tej lokacji, lecz spotkasz go później kontynuując wątek fabularny. Odcięcie głowy odbywa się po interakcji z ciałem w trakcie scenki przerywnikowej, w trakcie której musisz zdać test Siły.

Nie będziesz mógł odciąć głowy Nerego, jeśli nie rozpocząłeś tego zadania. W nagrodę otrzymasz Amulet posłańca z zaklęciem pozwalającym nadać sojusznikowi tymczasową biegłość +2 do Perswazji. Jeśli Nere ucieknie z jaskini i wydostanie się z Kuźni (czyli nie zabijesz go), spotkasz go u Baltazara jako ghula - wtedy nie możesz już odciąć mu głowy.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Pomścij klan Przesyta

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Na wypadek śmierci

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze