Skip to main content

„Avatar: Istota wody” zgarnia pierwsze nagrody. Film doceniony za efekty specjalne

W sumie zdobył dziewięć statuetek.

Najnowszy film Jamesa Camerona - „Avatar: Istota wody” - otrzymał już pierwsze nagrody. Widowisko zgarnęło aż dziewięć statuetek na festiwalu Visual Effects Society, gdzie wyróżnia się dokonania twórców w zakresie efektów specjalnych.

Co więcej, dwudziesta pierwsza edycja wydarzenia przyniosła produkcji w sumie czternaście nominacji. Sequel „Avatara” wygrał w głównej kategorii „Efekty wizualne w filmie fotorealnym”, a także w takich jak „Zanimowana postać w filmie aktorskim”, „Wykreowane środowisko w filmie” czy „Praca wirtualnej kamery”.

Jak informuje redakcja portalu Deadline, jury festiwalu doceniło także wykorzystane w filmie modele, kompozycje, praktyczne efekty, symulacje wody i zastosowanie innowacyjnych technologii. Przypomnijmy, że „Avatar: Istota wody” może pochwalić się przychodem ze sprzedaży biletów na poziomie blisko 2,217 miliarda dolarów.

„Avatar: Istota wody” jest jednym z najbardziej kasowych tytułów w historii kinaZobacz na YouTube

Jeśli natomiast chodzi o kategorie dotyczące animacji, to niekwestionowanym zwycięzcą został hit platformy Netflix „Guillermo del Toro: Pinokio”. Produkcja zgarnęła trzy statuetki, między innymi za efekty specjalne. W przypadku seriali, najwięcej wyróżnień otrzymał „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”, który doczeka się drugiego sezonu.

Zobacz także