Skip to main content

„Pierścienie Władzy”: znamy liczbę odcinków 2. sezonu i reżyserki

Aktualnie trwa realizacja zdjęć.

Amazon ujawnił kolejne szczegóły dotyczące drugiego sezonu serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”. Oficjalnie ogłoszono liczbę odcinków i trójkę reżyserek, które zajmą się całością.

Aktualnie w Wielkiej Brytanii są realizowane zdjęcia do serii, ale już wiemy, że drugi sezon będzie liczył tyle samo epizodów, co pierwszy, czyli osiem. Portal Deadline poinformował, że projekt poprowadzą trzy kobiety: Charlotte Brändström, Sanaa Hamri i Louise Hooper. Pierwsza z wymienionych jest już zaznajomiona z „Pierścieniami Władzy”, ponieważ wyreżyserowała dwa odcinki pierwszej odsłony produkcji.

Były to epizody „Udûn”, który zawierał między innymi sekwencje związane z wielką bitwą i erupcją Góry Przeznaczenia oraz „Oko”, pokazujący następstwa tych wydarzeń. W drugim sezonie Brändström zadecyduje o kształcie czterech epizodów oraz przejmie stanowisko głównego reżysera, zastępując Wayne'a Che Yipa.

„Pierścienie Władzy” to obecnie najważniejszy projekt AmazonaZobacz na YouTube

Natomiast Hamri i Hooper nie miały przedtem styczności z „Pierścieniami Władzy”. Hamri pracowała wcześniej przy takich projektach jak „American Horror Stories”, „Shameless - Niepokorni”, „Imperium” czy „Wygrać miłość”. A Hooper może pochwalić się wyreżyserowaniem chociażby dwóch odcinków serialu „Sandman” i „Wiedźmina” z Henrym Cavillem w roli głównej.

Finał pierwszego sezonu „Pierścieni Władzy” ujawnił, że opowieść w kolejnych odsłonach nieco głębiej skupi się na historii Czarnego Pana i jego celach.

Zobacz także