Picture of Damien McFerran

Damien McFerran

Autor

Retro fanatic and tech bore Damien has been writing words for professional publication since 2006, but has yet to fulfill his lifelong ambition of being commissioned by Your Kitten Magazine.

Digital FoundryApple iPhone X - Recenzja

Digital Foundry testuje najnowszy model telefonu Apple.

Politykę Apple - drogie produkty, zamknięty ekosystem, opóźnienia we wprowadzaniu nowości - można krytykować, lecz nie sposób zaprzeczyć, że pierwszy iPhone był prawdziwie przełomowy. Trafił do sprzedaży dekadę temu, od razu wyznaczając nowe standardy na rynku telefonów mobilnych, choćby przez usunięcie analogowej klawiatury numerycznej - co postrzegano wtedy nie tylko jak posunięcie odważne, ale być może także nieco przedwczesne. Historia udowodniła jednak, że decyzja była właściwa i teraz niemal każdy smartfon korzysta z podobnego schematu. Nic więc dziwnego, że na dziesiąte urodziny tego ikonicznego urządzenia Apple chciało przygotować coś głośnego - iPhone X („dziesięć”, nie „iks”) realizuje te założenia.

Digital FoundrySamsung Galaxy S7 - Recenzja

Test flagowego smartfona koreańskiego producenta.

W ubiegłym roku chwaliliśmy Samsunga za otwartość na krytykę. Efektem wsłuchania się w głos konsumentów był Galaxy S6, wykonany z metalu i szkła telefon z wyższej półki, który pod względem atrakcyjności rynkowej mógł z powodzeniem stawać w szranki z produktami Apple - a przy okazji okazał się jednym z najpotężniejszych urządzeń mobilnych 2015 roku.

Digital FoundryWikipad - Test

Tablet z doczepianym kontrolerem.

Zanim Wikipad trafił na rynek, musiał pokonać krętą i pełną wybojów drogę. Pierwotny projekt - 8-calowy tablet z 3D bez okularów i odłączanym modułem kontrolera - stopniowo okrojono. 3D odeszło w zapomnienie, a ekran skurczył się do 7 cali, ale zamierzenia twórców pozostały takie same. Wikipad ma spełnić oczekiwania użytkowników, chcących czerpać pełnymi garściami ze świata gier na tablety i sprzęty przenośne.