Skip to main content

Assassin's Creed Jade wycieka - gameplay trafił do sieci

Walka, dialogi i sporo biegania.

W internecie pojawiło się pierwsze nagranie rozgrywki z Assassin’s Creed Jade - odsłony zadedykowanej urządzeniom mobilnym. W materiale zobaczymy sceny walki oraz przerywniki filmowe, a wszystko to w zaskakująco dopracowanej oprawie graficznej.

Wyciek opublikowano na Reddicie poświęconym serii Assassin’s Creed. Autor wpisu zaznaczył jednak, że materiał nie jest jego własnością. Pierwotnie miał się pojawić na Facebooku, z którego następnie został udostępniony dalej. Jak to często bywa w takich sytuacjach, przeciek wypłynął prawdopodobnie od jednego z testerów gry.

Prawie 3-minutowe nagranie przedstawia walkę na Wielkim Murze Chińskim. Postać kierowana przez gracza broni wioski Yongning przed natarciem, pokonując wrogów za pomocą dwóch mieczy. Powraca system walki znany z Origins, a nad głowami przeciwników wyświetlają się poziom umiejętności oraz zadawane obrażenia. Na ekranie widzimy także interfejs charakterystyczny dla produkcji mobilnych.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed Jade to jedna z wielu produkcji zapowiedzianych przez Ubisoft we wrześniu tego roku. Gra ma cechować się rozgrywką znaną z ostatnich odsłon serii, co widzimy w ujawnionym materiale. Tytuł zabierze nas do starożytnych Chin, w których zobaczymy chociażby - także zaprezentowany w nagraniu - Wielki Mur Chiński. Fabuła oraz data premiery pozostają nieznane.

Wśród zapowiedzianych gier znajdziemy także Assassin’s Creed Mirage, które - wedle plotek - powinno trafić na rynek w sierpniu przyszłego roku. Produkcja rozwinie historię Basima, znanego z AC Valhalla, a rozgrywka przypominać będzie model z pierwszej odsłony serii. Z gry znikną elementy RPG, a duży nacisk położony zostanie na mechanikę skrytobójstwa.

Read this next