Microsoft ukrywał prawdę o pierwszym Xboksie przed zapowiedzią konsoli

Firma odsłania kulisy.

Uruchomione niedawno przez Microsoft wirtualne muzeum ujawnia, że firma ukrywała przed dziennikarzami prawdę o pierwszej konsoli Xbox, świadomie zaprzeczając nieoficjalnym wówczas doniesieniom.

Przed zapowiedzią urządzenia dziennikarze wydawanego wówczas pisma Next Gen Magazine uzyskali informację, z której wynikało, że producent Windowsa przygotowuje platformę do gier. Redakcja próbowała uzyskać komentarz, ale koncern z Redmond dementował wieści.

- Wisiałem na telefonie, schodziłem po schodach, gdzie minąłem zespół inżynieryjny, któremu powiedziałem: „o mój Boże, słuchajcie, myślę, że wpadli na nasz trop” - wspomina David Hufford, który nadal jest zatrudniony w Microsofcie.

xbox_prototyp
Tak wyglądał prototyp pierwszego Xboksa

Dziennikarz Next Gen Magazine skontaktował się także z Seamusem Blackleyem, czyli jednym z głównych twórców Xboksa. Zapytany o konsolę zaprzeczał jakoby miał pracować nad podobnym urządzeniem.

- Powiedziałem: „Nie, stary. Nie wiem, o czym mówisz. Jaki Xbox? (...) Jestem programistą grafiki rozrywkowej dla Windowsa. Pracuję nad API [interfejs programistyczny - dop. red.] dla kart graficznych 3-D FX dla Windowsa”. Po prostu go okłamałem... - mówi teraz. Później przyznał, że doniesienia dementował w magazynie z deweloperskimi egzemplarzami sprzętu.

Co ciekawe, na trop urządzenia wpadł równolegle Dean Takahashi z Wall Street Journal. - Jeżeli ktoś miałby pracować nad czymś takim w Microsofcie, z pewnością wiedziałbym o tym - miał powiedzieć Blackley dziennikarzowi.

Wspomniany Hufford jednocześnie podkreśla, że w zespole musiała być osoba, która przekazywała informacje o Xboksie mediom. Dodaje, że ma własne „podejrzenia na temat tego, kto to był”, ale nie ujawnia szczegółów.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami