Epic Games udostępniło deweloperom darmowy system do walki z oszustami

Oraz bezpłatny czat głosowy.

  • Deweloperzy mogą za darmo korzystać z systemu do walki z oszustami i czatu głosowego
  • Narzędzia dostępne są na różnych platformach sprzętowych

Epic Games poinformowało o udostępnieniu za darmo dwóch narzędzi przeznaczonych dla twórców gier - systemu do walki z oszustami oraz czat głosowy.

Pierwszy mechanizm to Easy Anti-Cheat - rozwiązanie, które jest już używane w wielu produkcjach na PC. Wykorzystywany jest między innymi w Apex Legends, Dead by Daylight, Chivalry 2 i Halo: The Master Chief Collection.

System działa w tle i ochrania graczy przed najczęściej stosowanymi metodami oszustwa. Nadmienić należy, że Epic Games w 2018 roku wykupiło firmę odpowiedzialną za powstanie wspomnianego narzędzia.

Drugim udostępnionym mechanizmem jest Voice, czyli czat głosowy. Rozwiązanie pozwala kontaktować się posiadaczom różnych urządzeń, a wcześniej zostało przetestowane w strzelance Fortnite.

„Stosowanie czatu głosowego i systemu przeciwko oszustom w popularnych grach sieciowych może kosztować miliony dolarów. Oferując te usługi za darmo, chcemy zachęcić kolejnych deweloperów do tworzenia międzyplatformowych produkcji, służenia własnym graczom i rozwoju branży” - wyjaśniono.

Oba systemy są oferowane w ramach Epic Online Services - zestawu narzędzi opracowanych przez autorów silnika Unreal Engine. Projektanci mogą używać pakietu także w tytułach, które trafiają na Steama.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami