PS5 z chłodzeniem wodnym - przeróbka fanów

Efektowny projekt konsoli.

  • Grupa fanów wyposażyła PS5 w chłodzenie wodne
  • Dzięki systemowi, temperatura konsoli spada do 53,5 stopnia Celsjusza

Youtuberzy z kanału Modding Cafe przygotowali modyfikację PS5, która wyposażona jest w chłodzenie wodne.

Przeróbkę zaprezentowano w ubiegłym miesiącu, ale teraz na projekt zwrócili uwagę nasi koledzy z portugalskiego Eurogamera. Autorzy nietypowej wersji PlayStation 5 opublikowali film, w którym dokładnie przedstawili przebieg swojej pracy.

ps5_chlodzenie_wodne_projekt
PS5 wyposażone w chłodzenie wodne

Umieszczenie w konsoli chłodzenia wodnego wymagało rozebrania urządzenia na części. Zmodyfikowany sprzęt musiano jednak umieścić w nowej obudowie, ponieważ całość nie mieściła się w oryginalnej.

Autorzy projektu przeprowadzili też testy, z których wynika, że zastosowany system faktycznie bardziej schładza PS5 niż tradycyjne rozwiązanie - temperatura sięga maksymalnie 53,5 stopni Celsjusza, podczas gdy standardowy wynik to około 65 stopni Celsjusza.

Zespół z Modding Cafe zaznacza jednocześnie, że zamierza wydać komercyjną wersję chłodzenia wodnego PlayStation 5. W planach jest także zbudowanie PC, które będzie wyposażone w podobny mechanizm.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami