Minecraft najchętniej oglądaną grą na YouTube w 2019 roku - ponad 100 mld odsłon

PewDiePie najpopularniejszym youtuberem.

Serwis YouTube podsumował 2019 rok, ujawniając najchętniej oglądane materiały w różnych kategoriach. Okazuje się, że w przypadku gier największym zainteresowaniem internautów cieszyły się wideo związane z Minecraftem.

Filmy o słynnej produkcji w mijających dwunastu miesiącach wyświetlono łącznie ponad 100 miliardów razy. Na drugim miejscu uplasowały się nagrania dedykowane Fortnite z wynikiem 60,9 miliardów odsłon, a na trzecim dotyczące GTA 5, które obejrzano 36,9 mld razy.

Uwagę zwraca jednak czwarta lokata, na której znalazły się oglądane 29,9 mld razy materiały poświęcone Garena Free Fire - darmowej grze mobilnej typu battle royale. Projekt od wietnamskiego studia 111dots zadebiutował w 2017 roku i najwyraźniej jest bardzo popularny.

Na piątej pozycji uplasowały się zaś nagrania o Roblox - bezpłatnego tytułu pozwalającego użytkownikom tworzyć własne mapy i inne treści. Filmy związane z produkcją wyświetlono łącznie 29,6 mld.

pewdiepie_youtube_2019
PewDiePie jest najpopularniejszym youtuberem w 2019 roku

Serwis przygotował też ranking youtuberów. Największą popularnością cieszy się Felix Kjellberg o pseudonimie PewDiePie - w 2019 roku materiały Szweda wyświetlono w sumie 4 mld razy. Co ciekawe, wideo internauty skupiają się między innymi właśnie na Minecrafcie.

Następnie: Nowe State of Play od Sony już 10 grudnia. Z zapowiedzią Resident Evil 3 Remake?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami