Never Alone - rdzenni mieszkańcy Alaski tworzą własną grę przygodową

Bazując na folklorze i mitologii.

Studio Upper One Games, składające się z rdzennych mieszkańców Alaski, ogłosiło swój pierwszy projekt na PC, PlayStation 4 i Xbox One - przygodowe Never Alone.

1
Sowa prawdę ci powie

Premierę zaplanowano na jesień tego roku. Głównym bohaterem w Never Alone (lub Kisima Ingitchuna w języku Iñupiaq) jest młoda dziewczyna Nuna i jej towarzysz - lis. Historia, atmosfera, lokacje i oprawa graficzna czerpią z alaskańskiej kultury.

W toku rozgrywki dla pojedynczego gracza kierujemy zarówno Nuną jak i jej lisem, swobodnie przełączając się pomiędzy postaciami. W planach jest także tryb kooperacji.

Upper One Games jest inicjatywą Cook Inlet Tribal Council (CITS) z Anchorage na Alasce. Tytuł wyda E-Line Media z Nowego Jorku. „Celem współpracy jest stworzenie unikatowej i innowacyjnej produkcji, badającej globalne kultury na nowe sposoby, zamieniając ponadczasowe historie w interesujące gry” - napisano w ogłoszeniu.

„To najbardziej satysfakcjonujący projekt, jakim zajmowałem się przez 20 lat kariery w branży gier” - dodaje dyrektor kreatywny Sean Vesce z E-Line Media. „Mitologia i kultura rdzennych mieszkańców Alaski jest bardzo bogata i przenosi się zaskakująco dobrze na świetne doświadczenia dla wszystkich grup odbiorców.”

Poniżej pierwszy trailer Never Alone:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami