Skip to main content

Apex Legends - wszystkie Legendy, postacie i zdolności. Jak odblokować nowych bohaterów

Najważniejsze informacje.

Apex Legends od twórców Titanfall to po części tzw. hero shooter, zawiera więc elementy znane między innymi z Overwatch. Chodzi o postacie, ich osobowość i różne umiejętności.

Oprócz broni, używamy bowiem w Apex Legends również zdolności, które potrafią zmienić tok bitwy i przechylić szalę zwycięstwa. W tym poradniku poznasz wszystkich bohaterów gry i dowiesz się najważniejszych informacji o umiejętnościach.

Apex Legends - wszyscy bohaterowie i zdolności

Respawn Entertainment przygotowało 8 różnorodnych bohaterów - jak na razie nie wspomniano o możliwości dołączenia kolejnych. Poniżej znajdziesz krótki opis postaci i spis umiejętności.


Bloodhound

Bloodhound to tropicielka w świecie Apex Legends. Charakterystycznie ubrana postać dysponuje zdolnościami pozwalającymi dostrzec ślady stóp przeciwników albo ustalić położenie wrogów, nawet przez ściany.

Zdolności Bloodhound

 • Pasywna: Tropiciel - wrogowie zostawiają po sobie ślady, które możesz odnaleźć.
 • Taktyczna: Oko Wszechojca - ujawnia na krótką chwilę pozycję wrogów, pułapek i śladów na całym obszarze przed graczem, również wewnątrz budynków.
 • Specjalna: Dziki Łowca - wrażliwsze zmysły pozwalają poruszać się z większą prędkością i dostrzegać ślady termiczne

Gibraltar

Mimo że niektórzy bohaterowie w Apex Legends wyróżniają się zdolnościami obronnymi, to Gibraltar jest główną defensywną postacią w grze. Pasywna zdolność korzystania z tarczy podczas mierzenia z broni sprawia, że zawsze możesz stawić czoła wrogom.

Zdolności Gibraltara:

 • Pasywna: Tarcza balistyczna - podczas korzystania z celownika aktywujesz tarczę balistyczną, chroniącą przed wrogim ostrzałem.
 • Taktyczna: Kopuła ochronna - osłona w kształcie kopuły, która przez 15 sekund blokuje wszystkie ataki.
 • Specjalna: Bombardowanie - skoncentrowany atak z moździerza na pozycję, którą oznaczasz dymem.

Lifeline

Jeden z dwóch medyków w Apex Legends. Głównym zadaniem Lifeline jest wspieranie pozostałych członków drużyny. Zawsze warto mieć w grupie postać leczącą, a Lifeline jest na tę chwilę najlepszym medykiem.

Zdolności Lifeline:

 • Pasywna: Medyk bojowy - szybsze opatrywanie powalonych sojuszników dzięki osłonie obronnej. Przedmioty lecznicze używane są 25 proc. szybciej.
 • Taktyczna: Dron leczący D.O.C - przez pewien czas automatycznie przywraca zdrowie sojusznikom znajdującym się w pobliżu.
 • Specjalna: Zrzut zaopatrzenia - zrzut kapsuły pełnej wysokiej jakości sprzętu do obrony.

Pathfinder

Jeżeli znasz gry z serii Titanfall, być może pamiętasz roboty, które spacerowały po większości map w trybach wieloosobowych - jednym z nich jest właśnie Pathfinder. Choć jest sklasyfikowany jako medyk, bliżej mu do zwiadowcy, między innymi dzięki hakowi z linką.

Zdolności Pathfindera:

 • Pasywna: Poufne informacje - polega na skanowaniu sygnalizatora rozpoznawczego, by poznać kolejną pozycję pierścienia.
 • Taktyczna: Hak z liną - pozwala szybko dotrzeć w trudno dostępne miejsca.
 • Specjalna: Działko z linką - wielozadaniowe działo strzelające liną.

Wraith

To dość nietypowa postać, choć lubiana i często wybierana. Wraith to niemal „złota rączka” - słyszy pobliskich przeciwników, ale może też przemieszczać drużynę portalami.

Zdolności Wraith:

 • Pasywna: Głosy z otchłani - gdy wróg mierzy do Wraith, bohaterka usłyszy głos, który ostrzeże ją przed niebezpieczeństwem.
 • Taktyczna: Przez otchłań - postać szybko przemieszcza się przez bezpieczną otchłań, unikając wszelkich obrażeń.
 • Specjalna: Wrota wymiarów - połącz 2 miejsca na 60 sekund, używając portalu.

Bangalore

To klasyczna klasa żołnierza, odpowiedzialnego w drużynie za zadawanie obrażeń, szczególnie atakami moździerza. Radzi sobie jednak dobrze również w defensywie, bo potrafi skorzystać z zasłony dymnej.

Zdolności Bangalore

 • Pasywna: Szybsze tempo - po odniesieniu obrażeń podczas sprintu, Bangalore porusza się szybciej.
 • Taktyczna: Wyrzutnia dymu - wystrzeliwuje granat dymny, który tworzy ścianę dymu w momencie uderzenia.
 • Specjalna: Piorun kulisty - ostrzał artyleryjski, który powoli pełznie po polu walki.

Caustic

Jedna z dwóch postaci, którą trzeba odblokować walutą w grze. Wszystkie zdolności Caustic skupiają się na użyciu trującego gazu, który powoli zabiera życie przeciwnikom.

Caustic is one of the two heroes of Apex Legends that's locked behind the microtransaction currency. All of Caustic's abilities focus on the use of poisonous gas, which can slowly chip away at the health of enemies.

Zdolności Caustic:

 • Pasywna: Obraz Nox - umiejętność lokalizowania zagrożeń w swojej chmurze gazu.
 • Taktyczna: Pułapka gazowa Nox - Caustic może umieścić do 6 pojemników z gazem, który uwalnia się, kiedy pułapka zostanie trafiona z broni palnej lub uruchomiona przez wroga.
 • Specjalna: Granat z gazem Nox - pokrywa spory obszar terenu gazem Nox.

Mirage

Jako ostatniego przedstawiamy Mirage, czyli drugą postać wymagającą odblokowania. Bohater potrafi zwieść drużynę wroga, korzystając z holograficznych wabików.

Zdolności Mirage:

 • Pasywna: Bis - automatycznie aktywuje hologram i obszar maskujący 5 sekund po powaleniu.
 • Taktyczna: Chora psychika - postać wypuszcza hologram, który odwraca uwagę wroga.
 • Specjalna: Zniknięcie - Mirage aktywuje pole maskujące oraz kilka hologramów jednocześnie.

Jak odblokować nowe postacie

Od początku swojej przygody w Apex Legends możesz wybrać niemal wszystkie dostępne postacie, a dodatkowo zmieniać je po każdym meczu - zgodnie z upodobaniami.

Dwóch z ośmiu bohaterów nie jest jednak dostępnych, dopóki ich nie odblokujemy. To Caustic i Mirage, których możemy kupić za 1200 żetonów legend albo 750 monet Apex. Pierwszą walutę zdobywamy podczas gry, natomiast drugą należy kupić za realne pieniądze.

Nie ma znaczenia, której waluty użyjemy - otrzymamy tę samą postać z tymi samymi zdolnościami. Wersja płatna to po prostu opcja dla osób, które chcą zaoszczędzić czas i szybko zdobyć nową postać.

Aby odblokować Caustic i Mirage, przejdź do zakładki „Sklep”, a następnie „Legendy”. Zobaczysz tam wspomnianych bohaterów. Wybierz postać, następnie walutę, i ciesz się nowym zawodnikiem.


Spis treści: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Read this next