Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja No Man's Sky znacznie upiększa grę i dodaje obsługę DLSS

Ładniejsze otoczenie i nie tylko.

  • Nowa aktualizacja udoskonala grafikę No Man's Sky
  • Poprawiono wygląd efektów pogodowych i wnętrz budynków
  • Na PC, PS5 i Xbox Series X/S są dodatkowe usprawnienia

Hello Games opublikowało kolejną dużą aktualizację No Man's Sky - o nazwie Prisms. Twórcy wprowadzili szereg poprawek, które znacząco poprawiły wygląd tytułu.

Ulepszono między innymi efekty pogodowe na planetach - przykładowo krople deszczu załamują światło i powodują, że powierzchnie są śliskie i mokre. Zwiększono też szczegółowość jaskiń i podziemi, udoskonalając oświetlenie i mgłę.

Nie zapomniano również o spotykanej podczas zabawy faunie, wielu zwierzętom dodając futra. Ponadto zaimplementowano możliwość oswojenie stworzeń latających, dzięki którym gracze mogą wzbić się w powietrze.

Poprawiono między innymi oświetlenie

Inne zmiany graficzne to ulepszone efekty cząsteczkowe i zwiększona różnorodność pól gwiazd w kosmosie. Poza tym odświeżono efekty wizualno-dźwiękowe, które towarzyszą podróżom z prędkością świetlną. Modyfikacje dotknęły też stacji kosmicznych, statków i innych wnętrz, które otrzymały odblaskowe, metalowe powierzchnie i wolumetryczne oświetlenie.

Natomiast na PC, PS5 i Xbox Series X/S wdrożono dodatkowo bardziej szczegółowe biomy, bardziej udoskonalone oświetlenie i rozszerzone odbicia. Poza tym na komputerach osobistych wprowadzono obsługę DLSS - dostępnej na kartach GeForce RTX techniki, która zwiększa wydajność.

Aktualizacja pojawiła się na wszystkich platformach docelowych No Man's Sky. Szczegółową listę zmian i nowości można znaleźć we wpisie na stronie gry.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze