Skip to main content

Aktualizacja No Man's Sky pozwoli wcielić się w pirata

Poprawiono też walkę.

Kolejna aktualizacja No Man's Sky pozwala graczom wcielić się w gwiezdnych piratów. Gracze wynajmą pilotów do pomocy i skorzystają z usprawnień w systemach walki. Łatka jest już dostępna.

Niektóre systemy gwiezdne w odwiedzanych galaktykach zostały przejęte przez rzezimieszków, co otwiera drogą do piractwa i rabowania. Są też dedykowani handlarze, kontrabanda do przemycenia, agenci z tajnymi misjami i specjalne bazy.

Nieco bardziej pacyfistyczną nowością są za to statki solarne, korzystające z unikatowych technologii, generowane w dużej mierze proceduralnie i przeznaczone do długodystansowych podróży przez wszechświat.

Idąc dalej, walka została „przebalansowana z myślą o wyzwaniu, płynności i prędkości” – zapewniają twórcy, choć szczegóły trzeba sprawdzić na własną rękę. Dodano także „dramatyczne eksplozje”, a także potyczki w atmosferach planet, nie tylko w przestrzeni kosmicznej.

Statki solarne to jedna z nowości

Inne nowości to wspomniana rekrutacja pilotów do własnej eskadry. Ci podążą za graczem w formacji, dysponując własnymi umiejętnościami, cechami charakterystycznymi i statystykami.

Do tego mnóstwo innych innowacji: fizyka tkanin i płaszczy, przeprojektowanie broni i tarcz, unieruchamianie wrogów strzałem w silniki, nowe efekty wizualne, napady piratów na osiedla i tak dalej. Pełna lista na oficjalnej stronie.

Zobacz także