Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja DayZ cofa grę do średniowiecza

Nietypowe wyposażenie.

Aktualizacja 1.21 do DayZ wprowadza nietypowy zestaw wyposażenia, przypominający raczej o czasach średniowiecza. Jest choćby cały pakiet kusz.

Do tego wełniane rękawice, hełm w stylu nordyckiego wojownika, miecz i buława, kompletna kolczuga, a nawet... zbroja płytowa. Wydaje się, że sprzęt faktycznie mógłby skutecznie chronić przed ugryzieniami zombie, lecz to nie ci przeciwnicy stanowią największe zagrożenie w opisywanej grze.

Jak jednak potwierdza poniższy materiał wideo, w starciu z ludźmi przyda się właśnie kusza. Trailer imponuje reżyserią i atmosferą, oferując nawet nawiązanie do Skyrima i słynnego mema ze strzałą (w tym przypadku raczej z bełtem) w kolanie.

„Wprowadzamy kuszę, pierwszą broń sprężynową w historii DayZ - czytamy w opisie. „To broń dystansowa, która strzela śmiercionośnymi bełtami i może zostać uzupełniona o różne celowniki i lunety. Bełty można odzyskać, choć po każdym strzale tracą na wytrzymałości. Zawsze można też zbudować improwizowane pociski”.

„Choć kusza nie jest może bronią ściśle średniowieczną, to w całym świecie rozrzuciliśmy asortyment przedmiotów i ubrań, które nawiązują do tej epoki” - dodają twórcy. „Nie chcemy psuć zabawy wchodząc w szczegóły, ale powiedzmy, że różnorodność jest odpowiednia, by wyposażyć rycerza gotowego na oblężenie zamku”.

Pełna lista zmian i nowości potwierdza również reset postępów na oficjalnych serwerach, a także przygotowanie odpowiedniego wsparcia dla spawnowania krzaków, drzew i kamieni na serwerach zarządzanych przez społeczność.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze