Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja DayZ: odświeżony silnik, interfejs i zmiany na mapie

Sporo nowości i zmian.

Choć wiele osób zapewne zapomniało już, że DayZ istnieje, to symulator przetrwania w świecie opanowanym przez zombie nadal się rozwija i otrzymał właśnie sporą aktualizację.

Za czym kolejka ta stoi?

Łatka oznaczona numerem 0.60 opuściła właśnie trwającą od lutego fazę testów, trafiając prosto na oficjalne serwery. Największą innowacją jest przejście silnika graficznego na DirectX 11, rezygnując z wsparcia dla starszej wersji bibliotek, czyli DX9.

Jak zapewniają twórcy, popularne karty graficzne klasy GTX 970 mają zapewnić teraz około stu klatek na sekundę, i to w wymagających scenach z bogatą roślinnością czy w miastach.

Deweloperzy zmodyfikowali także układ większych miejscowości, takich jak Elektrozavodsk, Tulga czy Chernogorsk. Jest też wojskowa baza Tisy, ale jeszcze bez specjalnej strefy skażenia, która ma powoli zabijać postacie bez specjalnego stroju ochronnego.

Do tego modyfikacje interfejsu, wzbogaconego o nowej ikony. Są też zmiany w modelach: strzelba Saiga 12, karabin maszynowy M249, ładniejszy namiot, elementy do budowania własnych baz (ściany, wieże), trampki czy hełm motocrossowy.

Warto dodać, że w przypadku napotkanych problemów deweloperzy z Bohemia Interactive zalecają aktualizację do Windows 10. Obszerną listę zmian i nowości znaleźć można na oficjalnej stronie.

DayZ dostępne jest na PC od grudnia 2013 roku, a w planach na przyszłość są jeszcze konwersje PlayStation 4 i Xbox One.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze