Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktor z "Gry o Tron" w 2 sezonie Wiedźmina - Netflix potwierdza doniesienia o obsadzie

Ruszyły prace na planie.

Platforma Netflix poinformowała o rozpoczęciu zdjęć do 2. sezonu „Wiedźmina” i potwierdziła niedawne doniesienia o obsadzie. W kontynuacji serialu pojawi się między innymi Kristofer Hivju z „Gry o Tron”.

Aktor znany z roli Tormunda „Zabójcy Olbrzymów” wcieli się w Nivellena, czyli bandytę, którego kapłanka Kultu Lwiogłowego Pająka zamieniła - w akcie zemsty za napad - w przypominającego niedźwiedzia potwora.

Postać pojawiła się w opowiadaniu „Ostatnie życzenie”, a według nieoficjalnych informacji, widzowie ujrzą ją w pierwszym odcinku 2. sezonu. Obsadzono też powiązaną z bohaterem Vereenę, którą zagra Agnes Bjorn.

Potwierdzono również, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami w wiedźminów Lamberta i Coena wciela się odpowiednio Paul Bullion („Peaky Blinders”) i Yasen Atour („Poznajcie młodego Kurta Wallandera”).

Kristofer Hivju jako Tormund w „Grze o Tron”

Ogłoszono także, że w roli Eskela - kolejnego zabójcy potworów - wystąpi Thue Ersted Rasmussen, aktor z nowej części „Szybkich i wściekłych”. Do tego Aisha Fabienne Ross jako czarodziejka Lydia Van Bredevoort i Mecia Simson jako elfia królowa Francesca Findabair.

Nadal nie wiadomo, kto zagra Vesemira, Nieoficjalne informacje sugerują, że rolę starszego wiedźmina zaproponowano Markowi Hamillowi z „Gwiezdnych Wojen”, ale artysta jeszcze nie odpowiedział. W nowym sezonie powrócą oczywiście aktorzy z pierwszej odsłony, w tym Henry Cavill jako Geralt i Joey Batey jako Jaskier.

Ujawniono też reżyserów. Pierwszy i drugi odcinek przygotuje Stephen Surjik („Umbrella Academy”), za trzeci i czwarty odpowie Sarah O'Gorman („Przeklęta”), piąty i ósmy nakręci Ed Bazalgette („Upadek królestwa”), a szósty i siódmy stworzy Geeta V. Patel („Meet the Patels”).

Premiera 2. sezonu „Wiedźmina” w 2021 roku na platformie Netflix. Wcześniej ukaże się film anime o przygodach Vesemira.

Źródło: Nflix

Następnie: FIFA 20 w marcu otrzyma nowe rozgrywki - w darmowym dodatku

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze