Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Age of Mythology: Retold ukaże się w tym roku. Xbox przypomina o strategii

Jest nowy materiał wideo.

Age of Mythology: Retold zapowiedziano już w 2022 roku, lecz dotychczas w temacie remastera cenionego spin-offu Age of Empires było raczej cicho. Teraz potwierdzono, że projekt ukaże się jeszcze w tym roku na PC i Xboksach.

Za prace odpowiada studio World's Edge, starając się przygotować produkcję na równi z tym, czym były odsłony Definitive Edition dla wspomnianego Age of Empires. Deweloperzy bazują nawet na tym samym silniku, czyli na najnowszej wersji Bang Engine z AoE 3.

Najnowszy materiał wideo na temat gry potwierdza nie tylko premierę w tym roku (bez konkretnego terminu), ale prezentuje także nowe modele i animacje niektórych mitycznych jednostek, które zobaczymy w grze.

Zobacz na YouTube

- W Age of Mythology: Retold nie tylko aktualizujemy silnik i wprowadzamy usprawnienia jakości użytkowania, których można się spodziewać po World's Edge, ale do tego dodajemy jeszcze więcej w sferze grafiki - zapewnia dyrektorka artystyczna Melinda Rose w powyższym wideo. - To oznacza nowe modele 3D, animacje, tekstury, interfejs, efekty i tak dalej.

W październiku 2022 roku na specjalnej imprezie ogłaszano nie tylko opisywany remaster, ale także fakt, że seria Age of Empires zmierza na urządzenia mobilne, co - jak teraz się dowiedzieliśmy - także powinno nastąpić w tym roku.

Oryginalne Age of Mythology zadebiutowało w 2002 roku, w założeniach przypominając serię Age of Empires. Gracz rozwija jedną z trzech cywilizacji - Egipcjan, Nordów lub Greków. Podczas rozgrywki korzystamy z jednostek znanych z mitów, jak minotaury czy meduzy. Retold bazuje na zbiorczym i odświeżonym wydaniu Extended Edition z 2014 roku.

Read this next