Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Age of Empires 3: Definitive Edition dostępne za darmo. Specjalna wersja testowa

Nowy model dystrybucji.

Age of Empires 3: Definitive Edition jest obecnie - i na stałe - dostępne za darmo. Mowa o specjalnej edycji próbnej, oferującej trzy cywilizacje, zestaw map multiplayer i wycinek kampanii fabularnej.

Co interesujące, wspomniana trójka dostępnych nacji będzie zmieniać się rotacyjnie wraz z upływem czasu, pozwalając sprawdzić je w szybkich potyczkach skirmish oraz w multiplayerze. Do tego osiem map do wyboru, pierwszy akt kampanii fabularnej Blood, Ice, and Steel i wyzwania Art of War.

Inicjatywa jest zapewne mile widziana, nawet jeśli pełna wersja Age of Empires 3: Definitive Edition nie jest szczególnie droga, wyceniona na Steamie na 71,99 zł. Co więcej, co końca lutego obowiązuje dodatkowo 50-procentowa przecena, obniżająca kwotę zakupu do 35,99 zł.

Zobacz na YouTube

Nie da się jednak ukryć, że jest też sporo dodatkowych DLC od kupienia. A dodatków będzie jeszcze więcej, ponieważ kolejne rozszerzenie powinno ukazać się pod koniec roku.

Wszystko to wieści z weekendowego podsumowania roku dla miłośników strategicznej serii. Osobno ogłaszano też, że jeszcze w tym roku ukaże się Age of Mythology: Retold oraz Age of Empires Mobile.

Idąc dalej, już 14 marca zadebiutuje dodatek Victors and Vanquished dla Age of Empires 2: Definitive Edition, siódmy sezon Age of Empires 4 rozpocznie się wiosną, a na obecny rok zaplanowano także esportowy turniej o kreatywnej nazwie Red Bull Wololo: El Reinado.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze