Skip to main content

Activision otwiera studio w Warszawie. W szeregach weterani Wiedźmina i Cyberpunka

Zespół będzie pracować nad nową marką.

Activision poinformowało o wzmocnieniu swoich szeregów o nowe studio. Elsewhere Entertainment działa w Warszawie i składa się z weteranów branży AAA, którzy wspólnie stworzą silnie narracyjną produkcję, opartą na nowym IP.

Zbudowane od podstaw Elsewhere Entertainment jest wiodącym i samodzielnym studiem, poświęconym tworzeniu środowiska, które zainspiruje do odważnych i różnorodnych pomysłów” - przekazano w ogłoszeniu. Misją zespołu ma być „stworzenie marki, która pozostawi po sobie ślad także poza medium gier”.

Trzeba przyznać, że brzmi to całkiem ambitnie. Przechodząc jednak do konkretów, Elsewhere Entertainment składa sie z „ekspertów w opowiadaniu historii”, którzy wcześniej pracowali nad The Last of Us, Uncharted, Destiny, Far Cry, a także Wiedźminem oraz Cyberpunkiem.

Nowe studio ma pełny dostęp do zasobów i narzędzi Activision, gdyż wciąż zwiększa skalę produkcji i rozwoju. Elsewhere rozpoczyna poszukiwania najlepszych w swojej klasie talentów z całej branży i całego świata, którzy pomogą w tworzeniu growego doświadczenia nowej generacji” - podsumowano podniośle.

Informacja o poszukiwaniu talentów z całego świata jest najwyraźniej nieco przyspieszona, ponieważ oficjalna strona z ogłoszeniami pracy świeci jak narazie pustkami. Zapewne szybko się do jednak zmieni, a chętnych do działania przy pierwszym projekcie nie zabraknie.

Nazwiska wspomnianych weteranów i ekspertów pozostaja jak narazie tajemnicą. Pozostaje mieć nadzieję, że studio nie podzieli zbyt prędko losu Tango Gameworks, Arkane Austin oraz innych zespołów, które Microsoft zamknął w ostatnim czasie.

Read this next