Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision nigdy poważnie nie rozważało Call of Duty: Roman Wars

To był tylko koncept.

Kilka dni temu informowaliśmy o interesującym projekcie Call of Duty: Roman Wars, przenoszącym akcję popularnej serii w czasy Cesarstwa Rzymskiego.

Pomysł rozwijało w 2008 roku studio Vicarious Visions, lecz - jak przyznało Activision - koncept nigdy nie był poważnie brany pod uwagę przez wydawcę.

Fabuła koncentrowała się podobno na słynnym 10. legionie, opierając się o wydarzenia opisane w pamiętnikach „O wojnie galijskiej”, autorstwa samego Juliusza Cezara.

„Koncept zaproponował jeden z byłych pracowników, zatrudniony wtedy w firmie. Pomysł nigdy nie był poważnie brany pod uwagę czy przesunięty do fazy prototypu” - napisał teraz przedstawiciel Activision w oświadczeniu dla serwisu Gamespot.

Akcję planowano przedstawić w widoku pierwszej i trzeciej osoby, z perspektywy kilku postaci, jak - wcześniej - Call of Duty 4: Modern Warfare czy Call of Duty: World at War.

Jak informował serwis GamesRadar, jedną z przeszkód na drodze Call of Duty: Roman Wars była właśnie radykalnie inna tematyka, bez związku z innymi odsłonami serii.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze