Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

2. sezon „The Last of Us” najpewniej opowie historię z TLOU 2. Powrócą kontrowersyjne wątki

A wraz z nimi hejt?

Wciąż nie mieliśmy jeszcze okazji obejrzeć pierwszego sezonu „The Last of Us”, ale Naughty Dog i HBO mają już w planach kontynuację. Drugi sezon najpewniej zaadaptuje historię zaprezentowaną w The Last of Us: Part 2.

Wiemy to z wywiadu serwisu The Holywood Reporter z showrunnerami serialu: pochodzącym z Naughty Dog Neilem Druckmannem oraz Craigiem Mazinem. Producenci nie podali jeszcze szczegółów, ale zasugerowali kierunek prac.

„Druckmann i Mazin sugerują - ale nie mówią wprost, że drugi sezon obejmie wywołującą kontrowersje historię odważnego sequela The Last of Us od Naughty Dog (»Nie lubię wypełniaczy«, mówi Mazin)” - czytamy w publikacji.

Każdy, kto grał w The Last of Us 2 z pewnością wie, jaką odwagą popisali się twórcy, choć trzeba przyznać, że ogromnej liczbie graczy nie spodobał się kierunek obrany przez Naughty Dog. Śmierć jednej z postaci wywołała gigantyczną burzę, a do tego doszedł jeszcze wątek Abby, który wpływał nie tylko na fabułę, ale też w znacznej części na gameplay.

Wszystko to zrodziło ogromną falę hejtu w kierunku twórców, w tym zachowań noszących znamiona patologii. Deweloperzy i aktorka wcielająca się w Abby byli nękani w mediach społecznościowych i prywatnych wiadomościach - dostawali nawet groźby śmierci.

Wygląda jednak na to, że Druckmann chce ponownie wyjść hejtowi naprzeciw i nie boi się obudzić drzemiącego smoka. Niewykluczone też, że „oswojona” z fabułą drugiej części społeczność zareaguje jednak łagodniej na te same wydarzenia przedstawione w serialu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Last of Us

PS3

The Last of Us: Part 2

PS4

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze