Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolnienia w studiu Codemasters

Redukcje u twórców gier F1 i Dirt.

Brytyjskie studio Codemasters zwolni część pracowników - dowiedział się Eurogamer. Z pracą pożegna się prawdopodobnie około 30 osób, a 50 pozycji jest zagrożonych.

Codemasters powstało w 1986 r. Większość udziałów posiada teraz firma z Indii

Firma liczy około 500 osób. Jak ujawnił jeden z anonimowych rozmówców, pozycje programistów i producentów są „bezpieczne”, a zwolnienia dotkną głównie artystów i projektantów z zespołów Grid i Dirt.

Jak dowiedział się Eurogamer, projekty związane z serią F1 oraz nowa odsłona Dirt pozostają niezagrożone.

W przypadku tego drugiego tytułu planowano podobno grą sprzedawaną na wzór programu Early Access na Steamie, z premierą w połowie lutego. Nie udało się jednak pozyskać licencji na samochody, co stawia całe przedsięwzięcie pod znakiem zapytania, a zespół odpowiedzialny za prace został zmniejszony.

Dokładne liczby zwalnianych pracowników nie są jeszcze znane. „Firma przygląda się obecnym strukturom, by skupić się na najważniejszych obszarach i zmniejszyć zasoby w miejscach, gdzie wymagania są mniejsze” - napisano w mało konkretnym oświadczeniu.

Codemasters przeszło już przez jedną falę zwolnień, starając się przygotować na premierę PlayStation 4 i Xbox One. Studio nie wydało jeszcze żadnej gry na te konsole, a pierwszą pozycją ma być właśnie nowe F1.

Cover image for YouTube video6 Reasons GRID Autosport Will Fix GRID 2

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

F1 2014

PS3, Xbox 360, PC

Grid Autosport

iOS, PS3, Xbox 360, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze