Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolnienia w Microsofcie oznaczają mniej seriali na wyłączność dla Xbox One

Xbox Entertainment Studios zamknięte.

Microsoft planuje zamknąć dział Xbox Entertainment Studios, odpowiedzialny za produkcję programów i seriali na wyłączność dla konsol Xbox One i X360.

Doniesienia o takiej decyzji pojawiły się wczoraj w serwisie Variety, zaraz po ogłoszeniu, że amerykańska korporacja zamierza zwolnić nawet 18 tysięcy pracowników do końca przyszłego roku.

„Planujemy zamknięcie Xbox Entertainment Studios w nadchodzących miesiącach” - potwierdził rzecznik firmy w wypowiedzi dla Eurogamera.

Dobra wiadomość jest taka, że powstające już projekty zostaną dokończone. Możemy więc spodziewać się premier Halo: Nightfall, serialu na bazie Halo, filmu dokumentalnego o Atari oraz gry Quantum Break. Microsoft nie rezygnuje także z interaktywnych audycji sportowych.

Choć dział Xbox Entertainment Studios zostanie zamknięty, to dyrektor generalny Microsoftu - Satya Nadella - pozostaje zaangażowany w rozwój gier, ale także nowe aplikacje dla Xbox One - dodaje przedstawiciel firmy.

Cover image for YouTube videoHalo: The TV Show - Xbox One Announcement Trailer - Eurogamer
Projekt Spielberga nie jest zagrożony

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze