Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun Horizon Zero Dawn przypomina o premierze

Przyszłość i prehistoria.

Sony postanowiło przypomnieć o zbliżającej się premierze Horizon Zero Dawn - produkcja ukaże się w Europie już 1 marca - i opublikowało nowy trailer gry.

Trzyminutowe nagranie składa się z ujęć, prezentujących różne starcia głównej bohaterki - Aloy - z mechanicznymi dinozaurami. Jest też spojrzenie na kilka lokacji, które gracze zwiedzą podczas zabawy.

Film przeplatany jest nietypowymi scenami, w których kapłani rysują na ścianach malunki, przedstawiające losy protagonistki. Fragmenty te budzą skojarzenia ze słynnym filmem animowanym „Król Lew”.

Akcja Horizon Zero Dawn osadzona jest w dalekiej przyszłości, kiedy to w wyniku tajemniczej katastrofy Ziemia cofnęła się do warunków prehistorycznych. Ludzie prowadzą plemienny tryb życia, a na planecie pojawiły się roboty w kształcie zwierząt i dinozaurów.

Wcielimy się w Aloy - młodą dziewczynę, której wioska zostaje zaatakowana. Bohaterka postanawia wyruszyć w podróż, by odszukać napastników.

Zobacz: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

W trakcie zabawy wraz z protagonistką odkryjemy skrywane przez świat tajemnice. Dowiemy się, co doprowadziło do upadku poprzedniej, zaawansowanej cywilizacji.

Twórcy przygotowali duże uniwersum, które można swobodnie zwiedzać. Poza misjami głównego wątku fabularnego pojawią się też zadania i aktywności poboczne. Nie zabraknie również opcji konstruowania przedmiotów ze zgromadzonych surowców.

„Gra zauważalnie inspiruje się innymi produkcjami z otwartym światem, ale robi to w sposób wyważony i przemyślany. Ostatecznie to jednak bardzo oryginalny i intrygujący tytuł, do którego ciągle chce się wracać” - napisał Łukasz w recenzji Horizon Zero Dawn.

Stworzony przez studio Guerilla Games tytuł ukaże się tylko na PS4.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze