Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zone of the Enders: The 2nd Runner z 2003 roku zmierza na PC i PS4

Także na PS VR.

Klasyczne Zone of the Enders: The 2nd Runner z PS2 wraca do świadomości graczy za pomocą nowej konwersji, zapowiedzianej podczas konferencji Sony przed targami Tokyo Game Show.

Remaster, pod jeszcze bardziej skomplikowanym tytułem Anubis: Zone of the Enders - Mars, ukaże się na PC i PS4, z poprawioną grafiką oraz wsparciem dla zestawu rzeczywistości wirtualnej PS VR.

Twórcy szykują rozdzielczość 4K, nowe tekstury, ulepszone dźwięki oraz możliwość „przeżycia przygody z innej perspektywy” czy „całkiem nowe opcje”, cokolwiek może to oznaczać.

Premiera wiosną przyszłego roku. Nie jest obecnie jasne, czy na PC tytuł wydawany przez Konami także otrzyma wsparcie dla rzeczywistości wirtualnej.

Za konwersję odpowiada Cygames, ale młodsi gracze mogą nie pamiętać, że producentem oryginału był sam Hideo Kojima, który większą popularność zdobył jednak za sprawą Metal Gear.

Zone of the Enders: The 2nd Runner to druga odsłona serii zręcznościowych gier akcji hack'n'slash z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Gracz kontroluje orbitalnego robota o nazwie Jehuty, przechodząc w liniowy sposób od walki do walki.

Oryginał debiutował w 2003 roku na PlayStation 2, a w 2012 r. na PS3 i X360 przygotowano także kolekcję HD, z dwiema odsłonami serii.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze