Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Znany polski piosenkarz wystąpił w Cyberpunk 2077: Widmo wolności

Uwaga na spoilery.

Zeszłej nocy zadebiutowało rozszerzenie Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Najnowsze dzieło CD Projektu obfituje w smaczki i easter eggi, z których jeden powinien w szczególności przypaść do gustu miłośnikom polskiej muzyki i anime Edgerunners.

W naszej recenzji Widma wolności celowo pominęliśmy jakiekolwiek wzmianki o tym, że w rozszerzeniu do Cyberpunk 2077 wystąpił gościnnie pewien polski muzyk, jednak sami twórcy postanowili podzielić się ze światem szczegółami współpracy, więc chyba możemy już podać informację dalej. Niemniej nadal ostrzegamy przed spoilerami i to ostatnia szansa, by nie zepsuć sobie niespodzianki.

W dodatku Phantom Liberty możemy podjąć się misji pobocznej o nazwie W dobrą stronę, co samo w sobie jest już sporą wskazówką co do tożsamości tajemniczego muzyka. Po odebraniu telefonu od Mr. Handsa i podjęciu się zadania spotkamy na swej drodze niejakiego Dantego Caruso i to właśnie w tę postać wcielił się... Dawid Podsiadło.

Plotki i domysły o występie muzyka w Widmie wolności pojawiły się jeszcze w ubiegłym miesiącu, gdy na koncercie Dawida Podsiadło dostrzeżono skromny teaser zapowiadający pewnego rodzaju współpracę pomiędzy artystą a CD Projektem. Wówczas nie było do końca wiadomo, czego dokładnie dotyczył rzeczony teaser, później jasne stało się, że artysta nagrał piosenkę przewodnią do Widma wolności.

Dostaliśmy jednak znacznie więcej, a Dawid Podsiadło pojawia się w grze jako jedna z postaci pobocznych. To bardzo miły dodatek, zwłaszcza że utwory tego artysty sporo wniosły do anime Cyberpunk: Edgerunners oraz dodatku Phantom Liberty. Należy jednak mieć na uwadze, że jego rola nie należy do dużych i absolutnie nie powinniśmy liczyć na coś o skali występu Keanu Reevesa czy Idrisa Elby.

Warto też wspomnieć, że to nie koniec ciekawych występów gościnnych. W grze możemy spotkać nie tylko Dawida Podsiadło, ale też takie persony jak Hideo Kojima, Alanah Pearce, Jesse Cox, CohhCarnage i Grimes (jako Lizzy Wizzy), a w radiu usłyszymy nawet głos Mike'a Pondsmitha, czyli twórcy uniwersum Cyberpunka (choć w przypadku tych występów należy grać z angielskim dubbingiem).

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze