Skip to main content

Znamy oglądalność „Pierścieni Władzy”. Powstaną jeszcze 4 sezony

Już ruszyły zdjęcia do drugiego.

Szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke, podzieliła się danymi, dotyczącymi oglądalności serialu „Pierścienie Władzy”. Dowiedzieliśmy się też, że ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu, a łącznie będzie ich pięć.

Pierwszy sezon „Pierścieni Władzy” zmierza ku końcowi, więc nadszedł czas wstępnych podsumowań. Salke zdradziła, że produkcja, która powstawała 4,5 roku, przyciągnęła spore rzesze fanów przed ekrany.

- Blisko 100 milionów klientów Amazona obejrzało serial. To duża liczba - powiedziała dyrektorka w rozmowie z portalem Variety. Nie podała jednak, ile czasu widzowie spędzili przed ekranami, na jakiej podstawie określono oglądalność, a nawet, które odcinki cieszyły się największą popularnością.

Szefowa potwierdziła za to, że przerwy pomiędzy kolejnymi sezonami „Pierścieni Władzy” będą krótkie, a firma dołożyła wszelkich starań, żeby tytuł pozytywnie zaskakiwał warstwą wizualną przez wiele odsłon.

- Budowaliśmy infrastrukturę z myślą o pięciu sezonach. Stworzyliśmy małe miasto. Zawsze zamierzaliśmy wydać tyle pieniędzy, ile tylko będzie to potrzebne, aby zrobić to dobrze. Mam szczęście pracować w wytwórni, w której chcemy być zdyscyplinowani finansowo, ale przy okazji nie będziemy iść na kompromis. Myślę, że to były naprawdę dobrze wydane środki - przyznała.

Salke wyjaśniła też, że studio nie chciało tworzyć własnej „Gry o tron”, tylko wyprodukować serial w zupełnie innym klimacie, tak jak życzyli sobie tego fani. – Odzywali się do nas z prośbami, abyśmy nie wstawiali prowokacyjnej przemocy, scen seksu oraz innych rzeczy, które nie pasują do tego, o czym Tolkien chciał opowiadać - wytłumaczyła.

Siódmy odcinek „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” już 7 października, tylko na platformie Amazon Prime Video.

Zobacz także