Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Znachor (Netflix) - kiedy premiera

Nowa ekranizacja klasycznej powieści.

„Znachor” to klasyczna powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, utrwalona w pamięci Polaków dzięki kultowemu filmowi z 1981 roku. Po ponad czterdziestu latach historia profesora Rafała Wilczura doczekała się nowej ekranizacji. W tym miejscu dowiesz się, kiedy będzie można obejrzeć film „Znachor” w serwisie Netflix.

Premiera znowej ekranizacji „Znachora” została zapowiedziana na 27 września 2023 roku. Jest to oryginalna produkcja Neflixa, więc nie będzie ona będzie dystrybuowana w kinach, innych serwisach streamingowych i VOD, a także na nośnikach fizycznych. Długość filmu wynosi 2 godziny i 20 minut.

„Znachor” opowiada historię profesora Rafała Wilczura, wybitnego chirurga, który w wyniku tragicznych wydarzeń traci pamięć. Po latach tułaczki po wioskach rozpoczyna pracę na gospodarstwie i ratuje zdrowie syna swojego pracodawcy. Dzięki temu zyskuje rozgłos jako wiejski uzdrowiciel, a także sprowadza na siebie kłopoty ze względu na prowadzenie praktyki lekarskiej bez zezwolenia i wykształcenia.

W tytułową postać wciela się znany z serialu „Wataha” Leszek Lichota. W roli Marysi zobaczymy Marię Kowalską, a w roli właścicielki młyna, Zośki, Annę Szymańską. Hrabiego Czyńskiego zagrał Ignacy Liss, a jego rodziców Izabela Kuna i Mikołaj Grabowski. W kamerdynera Czyńskich wciela się Artur Barciś, który w poprzedniej ekranizacji zagrał postać Wasylki.

W filmie występują również: Mirosław Haniszewski, Łukasz Szczepanowski, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak, Jarosław Gruda, Henryk Niebudek i Adam Nawojczyk. Za reżyserię odpowiada Michał Gazda, pracujący wcześniej nad serialami „Wataha” i „Odwróceni”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze