Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zmiany w 2. sezonie „Rodu smoka”. Będzie mniej odcinków

Ale nie ze względu na cięcia kosztów.

Twórcy „Rodu smoka” wprowadzili zmiany do scenariusza drugiego sezonu serialu, który finalnie będzie liczyć osiem odcinków, a nie dziesięć jak początkowo planowano. HBO wyjaśniło, że modyfikacja wypływa wyłącznie z kwestii fabularnych, a nie polityki cięcia kosztów.

Decyzja rzekomo wynika także po części z długofalowych planów wytwórni wobec produkcji. Według źródeł portalu Deadline, zespół realizujący „Ród smoka” od początku przewidywał, że seria będzie liczyła trzy bądź cztery odsłony. Ponadto bardzo szczegółowo konsultowano z George’em R.R. Martinem, autorem literackiego pierwowzoru serialu „Ogień i krew”, jak dokładnie zaplanować historię sezon po sezonie oraz które chociażby bitwy przedstawić i w jakim momencie.

Gigantyczna publika „Gry o tron” z utęsknieniem czekała na „Ród smoka”

Spekuluje się również, że HBO jest już bardzo blisko zamówienia trzeciej odsłony produkcji. Przypomnijmy, że pierwsza liczyła dziesięć epizodów, zbierała dobre recenzje od krytyków, a ponadto prequel „Gry o tron” cieszył się ogromną widownią. Choć późniejsze „The Last of Us” górowało nad nim na przykład pod względem średniej oglądalności.

Co ciekawe, „Ród smoka” zwyciężył w rankingu najczęściej piraconych produkcji w 2022 roku w sieci BitTorrent. Tuż za nim na podium znalazły się serie dostępne na Amazon Prime Video - „Pierścienie Władzy” i „The Boys”. Nieoficjalnie prace nad drugim sezonem prequela rozpoczną się niebawem w Hiszpani. Potem ekipa przeniesie się do Wielkiej Brytanii.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze