Skip to main content

Zbiórka na „pikselowy Skyrim” zakończona sukcesem. Premiera w przyszłym roku

Jest też nowy trailer.

The Elder Scrolls V Skyrim ma wielki wpływ na całe pokolenie graczy. Niektórzy z nich tworzą własne gry inspirowane dziełem Bethesdy. Jeden z takich tytułów został właśnie ufundowany na Kickstarterze.

Mowa o World of Anterra - inspirowanej Skyrimem grze indie w piksel-artowej oprawie. Twórcy zebrali na produkcję łącznie niemal 700 tys. złotych i obiecują premierę w 2023 roku na PC, Mac i najważniejszych konsolach. Wydali też nowy zwiastun, który przybliża najważniejsze funkcje ich gry.

Choć od samego początku studio 81monkeys mówiło wprost o „pixelowym Skyrim”, a ich gra czerpie z dzieła Bethesdy naprawdę wiele, to udało im się również dodać sporo od siebie. Sama grafika w niczym nie przypomina „piątych scrollsów”, a wygląda jak mieszanka Breath of Fire i Harvest Moon z przełomu ery SNES i PS One.

W grze zwiedzimy rozległy świat, w którym będzie można eksplorować wszystko od gór po oceany, od zamków i miast po jaskinie i lochy. Będzie można rozmawiać z NPC, poznawać rozgałęziające się historie, łowić ryby, gotować, polować, zbierać zasoby, budować czy odgrywać rolę detektywa. Poziom interaktywności świata i towarzyszy ma zaskoczyć.

Walka odbywać się będzie na „siatce”, choć taktyczny system ma być uproszczony na tyle, by starcia ze słabszymi wrogami kończyć w zasadzie jednym przyciskiem, jednocześnie zachowując wyzwanie i konieczność opracowania strategii w przypadku potężniejszych przeciwników.

Zobacz także