Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Marvel Rivals. Trochę jak Overwatch, ale z postaciami z komiksów

Darmowa strzelanka TPP.

Black Panther, Spider-Man, Magneto, Rocket Raccoon, Iron Man i wiele innych słynnych postaci Marvela rozpocznie wkrótce drużynową rywalizację w darmowej strzelance Marvel Rivals.

Za prace odpowiada chińskie NetEase Games, a projekt wydaje się przypominać nieco (a niekiedy dość mocno) Overwatch, ale z podmianą bohaterów i kamerą TPP. W planach jest stylizowana grafika, starcia superbohaterów ze złoczyńcami, specjalne moce postaci i mapy podatne na destrukcję.

Tytuł potwierdzono jak na razie wyłącznie na PC, a produkcją zajmuje się rzekomo zespół „globalnych” specjalistów z doświadczeniem zebranym przy Call of Duty czy Battlefield. Jay Ong - szef Marvel Games - zapewnia tymczasem, że to „jeden z naszych najbardziej ambitnych projektów”.

Zobacz na YouTube

Pierwsze testy wersji alpha odbędą się w maju. „Dzięki szczegółowym lokacjom, szybkiej rozgrywce i ciągle zmieniającym się polom bitew, w Marvel Rivals nigdy nie można się nudzić” - zapewnia opis i zwłaszcza ten ostatnie element rysuje się na innowację w porównaniu z Overwatch czy Valorant, z których gra wyraźnie czerpie inspiracje.

Pewną nowością będzie także możliwość łączenia specjalnych mocy poszczególnych bohaterów w „zaskakujące umiejętności drużynowe”. Jako przykłady takich synergii podano Rocket Raccoona pędzącego na grzbiecie (gałęzi?) Groota, czy promienie gamma Hulka ładujące pancerz Iron Mana.

Najważniejszą różnicą na tle wymienionych wyżej produkcji będzie zapewne fakt, że akcję obserwujemy w perspektywie nie pierwszej, lecz trzeciej osoby. To pozwoli między innymi kryć się za osłonami niczym w Gears of War. Skorzystamy też z improwizowanych broni znajdowanych w ruinach map, a wśród szykowanych lokacji wymieniono Asgard i Tokio roku 2099.

Na sam koniec oficjalnej zapowiedzi nie może oczywiście zabraknąć faktu, że mamy do czynienia z grą-usługą, która będzie regularnie aktualizowana o nowe treści.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Marvel Rivals

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze